Eksplozja meteoru w pobliżu bazy wojskowej USA na Grenlandii

Opublikowano: 05.08.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 680

Nad Grenlandią miała miejsce potężna eksplozja meteoru. Co więcej, wybuch nastąpił nad amerykańską bazą wojskową, w której znajduje się system wczesnego ostrzegania przed atakiem rakietowym. W pierwszym momencie zaczęto sugerować, że Rosja mogła dokonać ataku.

Eksplozja została zarejestrowana 25 lipca przez bazę sił powietrznych Thule Air Base, oraz agencję NASA. Ustalono, że wybuch nastąpił około 43 km nad radarem wczesnego ostrzegania. Meteor wyzwolił moc 2,1 kiloton trotylu – to zdecydowanie mniej niż w wyniku eksplozji słynnego meteoru czelabińskiego, ale specjaliści porównali ją do wybuchu małej bomby jądrowej.

Zdarzenie nie wywołało żadnych zniszczeń. Początkowo spekulowano jednak nad naturą tego zjawiska i badano, czy wybuch nie był efektem rosyjskiego ataku nuklearnego.

Hans Kristensen, dyrektor Nuclear Information Project w Federacji Amerykańskich Naukowców wskazał, że prawie 2 tysiące głowic nuklearnych jest w stanie gotowości. Gdyby eksplozja meteoru nad Grenlandią została potraktowana jako atak ze strony Rosji, mogłoby dojść do przypadkowej wymiany uderzeń jądrowych.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: NASA
Na podstawie: Military.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.