Ekoterroryści ukarani. Holenderska sędzia dała mały wyrok

Opublikowano: 04.11.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1252

W środę agencja Reutera poinformowała, że dwaj Belgowie, którzy dokonali aktu wandalizmu w holenderskim muzeum, usłyszeli wyrok dwóch miesięcy więzienia – w tym jednego w zawieszeniu.

Do zdarzenia doszło 27 października w holenderskiej Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis w Hadze. Chodzi o słynne dzieło autorstwa Jana Vermeera „Dziewczyna z perłą”. „The Guardian” przekazał, że miejscowa policja aresztowała w związku z tym incydentem trzy osoby. Protestujący domagali się zaprzestania procesu wydobycia ropy na świecie.

Nagranie obrazujące całe zajście zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Jeden z ekoterrorystów próbował przykleić ogoloną głowę do szkła zakrywającego obraz, drugi wylał na niego zawartość puszki z zupą pomidorową.

Władze muzeum przekazały w oficjalnym oświadczeniu, że znajdujący się za ochronnym szkłem obraz został poddany oględzinom przez konserwatorów, z których wynika, że nie został uszkodzony. Sprawa trafiła przed sąd w trybie przyśpieszonym.

„Bezcenne dzieło sztuki, które wisiało tam dla wszystkich, zostało zanieczyszczone przez oskarżonych, którzy uznali, że ich przesłanie jest ważniejsze niż cokolwiek innego” – powiedział holenderski prokurator. Domagał się on dla sprawców czterech miesięcy więzienia, w tym dwóch w zawieszeniu.

Prowadząca rozprawę sędzia uznała, że nie chce zbyt surowym wyrokiem zniechęcać innych do protestowania. Stąd wyrok dwóch miesięcy pozbawienia wolności, z czego jeden w zawieszeniu. Trzeci podejrzany, który nie zgodził się na taki tryb procedury, będzie sądzony dzisiaj.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: MagnaPolonia.org
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 04.11.2022 18:34

    2 miechy pozbawienia? zarty chyba jak nic sie nie stalo.
    lepsze byloby prace spoleczne np czyszczenie wc muzeow

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.