Ehud Barak opuszcza Partię Pracy

Opublikowano: 21.01.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 162

IZRAEL. Ehud Barak, izraelski minister obrony wystąpił z Partii Pracy, tworzącej koalicję rządzącą z Likudem, partią Benjamina Netanjahu.

Niektóre źródła twierdzą, że po jego odejściu premier rozważał dymisję pozostałych członków rządu z Partii Pracy, by stworzyć warunki dla koalicji z nowym ugrupowaniem Baraka. Trzej koalicyjni ministrowie jednak ubiegli jego plany – pierwszy zrezygnował minister pracy Isaac Herzog, przyznając, że prócz politycznych, kieruje się także pobudkami osobistymi. Kilka godzin później dymisje ogłosili Avishay Braverman, minister do spraw mniejszości oraz Benjamin Ben-Eliezer, minister handlu i przemysłu, dodając, że były premier Icchak Rabin przewraca się zapewne w grobie widząc Partię Pracy w stanie takiego rozkładu. Jednocześnie jednak odejście Baraka traktowane jest jako szansa na odbudowę i polityczne oczyszczenie Partii Pracy po koalicji z prawicowym Likudem.

Tymczasem Ehud Barak zapowiada utworzenie nowego ugrupowania na scenie politycznej. Azmaut (hebr. Niepodległość) ma być partią centrową, demokratyczną i syjonistyczną. Dalsza jego współpraca z partią Netanjahu jest zatem bardzo prawdopodobna.

Do pozostałych członków Partii Pracy zwrócił się natomiast z apelem o współpracę przy utworzeniu zjednoczonego socjaldemokratycznego ruchu syjonistycznego Ilan Gilon, poseł lewicowego Meretzu.

Opracowanie: Maria Skóra
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o