Egipt postanowił oddać Arabii Saudyjskiej dwie wyspy

Opublikowano: 17.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1785

Tysiące niezadowolonych ludzi wyszło na ulice Kairu, protestując przeciwko umowie między Egiptem a Arabią Saudyjską. Demonstranci domagali się odejścia prezydenta Abd al-Fattah as-Sisiego twierdząc, że jest on agentem i zdrajcą narodu. Oburzenie wybuchło tuż po tym jak ogłoszono przekazanie Arabii Saudyjskiej dwóch wysp.

Król Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud przebywał ostatnio w Egipcie, gdzie podpisano szereg porozumień w sferze handlowej i militarnej. Zapowiedziano między innymi budowę wielkiego mostu nad Morzem Czerwonym, który połączy oba państwa. Niespodziewanie stwierdzono również, że Arabia Saudyjska wejdzie w posiadanie dwóch niezamieszkałych wysp Tiran i Sanafir, które należą do Egiptu od 1950 roku.

Abd al-Fattah as-Sisi stwierdził, że w rzeczywistości jest to tylko zwrot wysp które dawniej zostały przekazane Egiptowi aby ten bronił ich przed izraelską inwazją. W zamian Saudowie naobiecywali pomoc i inwestycje. Jednak mieszkańcy nie przyjmują do wiadomości tych wyjaśnień i rozpoczęli protest w samej stolicy kraju.

Policja gazuje uczestników protestu i ostrzega przed organizowaniem kolejnych demonstracji. Jak dotąd służby zatrzymały ponad 100 osób a Minister Spraw Wewnętrznych zapowiedział że każdy kto wyjdzie na ulice zostanie odpowiednio ukarany. W kraju od pewnego czasu narasta bunt przeciwko reżimowi, który każdą formę sprzeciwu próbuje rozwiązać siłą.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Konter 18.04.2016 03:01

    Może Egipt ubił targu z Arabią Saudyjską, ale cena za wyspy nie jest przeznaczona dla ogółu społeczeństwa? Kto wie, może wytargowali kilka głowic nuklearnych. Na świecie odbywają się wielkie transakcje o których my mali ludzie możemy nawet nie mieć pojęcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.