Egipski papirus szokuje współczesną medycynę

Opublikowano: 29.11.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 652

Papirus został odnaleziony w sarkofagu mumii w dzielnicy El Assasif na tebańskiej nekropolii. Został natychmiast zakupiony przez Ebersa i Gunthera, a później opublikowany w 1875 roku pod nazwą Fascimille. Papirus zawiera opis leczenia chorób, które nękają ludzi od niepamiętnych czasów. Znajomość medycyny przez Egipcjan jest wręcz szokująca. Dzisiaj nawet potężne koncerny farmaceutyczne analizują papirus Ebersa w nadziei na znalezienie formuły, na której można zarobić krocie. Skąd u Egipcjan znalazła się tak rozwinięta wiedza medyczna praktycznie w każdym zakresie, w tym i protetyka? Ile lat trwałoby dochodzenie do takiego rozwoju nauki? Skoro papirus ma blisko 3500 lat to o ile wcześniej rozwinęła się ta wiedza?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.