Egipska mumia owinięta tajemniczą wiadomością

Opublikowano: 27.03.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1348

W 1848 r. chorwacki urzędnik w węgierskiej Kancelarii Królewskiej o nazwisku Mihajlo Barić będąc w Aleksandrii w Egipcie postanowił kupić pamiątkę, co doprowadziło do zakupu sarkofagu zawierającego kobiecą mumię. Kiedy Barić wrócił do swojego domu w Wiedniu, wystawił mumię, ustawiając ją w kącie swojego salonu w pozycji wyprostowanej. Barić zdjął lniane opakowanie ze swojej mumii i wystawił je w osobnej szklanej gablocie. Dopiero po jego zejściu odkryto, iż mumia owinięta jest płótnem, na którym wypisano tajemniczą wiadomość. Czym jest sławny „Liber Linteus” czyli „Lniana księga”?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.