Ed Miliband za zamknięciem “Imperium Murdocha”

Opublikowano: 18.07.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 370

WIELKA BRYTANIA. Lider Partii Pracy Ed Miliband zażądał rozmontowania brytyjskiej części imperium Ruperta Murdocha, które rozciąga się od Australii po Amerykę. Zataczający coraz szersze kręgi skandal podsłuchowy, który spowodował zamknięcie należącego do Murdocha tabloidu “News of the World” i wszczęcie dochodzeń w sprawie etyki mediów i ich relacji z policją, zwrócił też uwagę na bezprecedensową koncentrację brytyjskich mediów w ręku jednego potentata.

“Uważam, że taka koncentracja władzy w rękach jednej osoby jest chora i prowadzi do nadużyć władzy” – powiedział Miliband w rozmowie z tygodnikiem “The Observer”. Zdaniem Milibanda, należy bacznie przyglądać się sytuacji, w której jedna osobą staje się właścicielem ponad 20 proc. rynku prasy. “To naprawdę niebezpieczne” – podkreślił szef laburzystów.

Jak pisze w swej wersji internetowej magazyn “Forbes” “politycy wszelkich partii, którzy przez ponad trzy dekady zabiegali o poparcie prasy należącej do Murdocha, nagle go opuścili”. Gazeta pisze, że medialne imperium Murdocha w Wielkiej Brytanii miało, przez ponad 30 lat, “niemal mityczny wpływ na polityków i zdolność łamania karier i determinowania wyników wyborów”. Gdy w 1992 roku wybory wygrali torysi, tabloid “Sun” zamieścił na pierwszej stronie tytuł “To Sun to wygrał” (wybory – przypis redakcji), “niewiele osób wątpiło, że to prawda” – przypomina “Forbes”.

Murdoch ma opinię szarej eminencji brytyjskiej polityki, która namaszcza aspirujących polityków na przyszłych przywódców, posługując się plotką, manipulacją i skandalem – ulubioną metodą jego gazet.

Opracowanie: Tomasz Skowronek
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dobrodziej
Użytkownik
Dobrodziej

I bardzo dobrze, monopole kontrolowane przez chazaro-masonów są niebezpieczne.

edek
Użytkownik
edek

Wreszcie ktoś mu się do d…y dobrał. Tak trzymać!