EBC zarejestrowało „cyfrowe euro”

Opublikowano: 05.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1643

Podczas gdy świat ma obsesję na punkcie podatków Trumpa lub tego, czy używa on tlenu podczas swojej hospitalizacji, za kulisami ma miejsce największa zmiana w historii monetarnej i walutowej. Zaledwie dwa tygodnie temu prezes FED-u z Cleveland, Loretta Mester, zasugerowała, że Stany Zjednoczone są blisko kompleksowego przeglądu całego systemu fiducjarnego, dodając, że „ustawodawstwo zaproponowało, aby każdy Amerykanin miał konto w FED-zie, na którym mogłyby znajdować się cyfrowe dolary zdeponowane, jako zobowiązania Banków Rezerwy Federalnej, które mogłyby zostać wykorzystane na awaryjne płatności”.

To wiąże się z wywiadem Bloomberga z Simonem Potterem, który przez lata kierował grupą rynków Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, i Julią Coronado, która spędziła osiem lat jako ekonomistka w radzie naczelników FEDu (obaj należą do innowatorów prowadzących burze mózgów wokół najważniejszego i najtrudniejszego problemu, przed którym stoi FED: aby szybko przekazywać pieniądze do ludzi, którzy najbardziej ich potrzebują w kryzysie), w której duet sugerował wpłacanie cyfrowych dolarów bezpośrednio do aplikacji domowych. To z kolei skłoniło nas do napisania dwa tygodnie temu, że „Podczas bezprecedensowej zmiany polityki pieniężnej FED przygotowuje się do wpłacania cyfrowych dolarów bezpośrednio każdemu Amerykaninowi”.

Jednak jeśli chodzi o przytkane kanały finansowania i powolny mechanizm transmisji monetarnej, gdzie FED zbyt wolno reaguje na załamanie kursu monetarnego, EBC jest absolutnie zblokowany, głównie ze względu na fakt, że strefa euro ma wspólny reżim monetarny i posiada niezależne systemy podatkowe.

To może wyjaśniać, dlaczego podczas gdy cyfrowy dolar jest wciąż w fazie rozwoju (FED prowadzi obecnie wspólne badanie z MIT, nad tym czy i kiedy go wprowadzić), Europa jest znacznie bliżej naciśnięcia „zielonego” guzika dla cyfrowej waluty. 22 września EBC po cichu złożył wniosek o uzyskanie znaku towarowego dla terminu „cyfrowe euro” (który odpowiednio skraca się do DE, aby grać na poczuciu niemieckiego patriotyzmu, gdy urzędnicy wpychają najbardziej konserwatywne pod względem monetarnym społeczeństwo Europy w nieznane) co ujawniono na stronie internetowej Urzędu ds. Własności Intelektualnej Unii Europejskiej, a europejscy urzędnicy przygotowują się do wydania oceny korzyści i strat stworzenia cyfrowej wersji waluty.

Znak towarowy wymienia różne zastosowania zarówno dla towarów jak i usług, w tym: „Sprzęt komputerowy, oprogramowanie sprzętowe i oprogramowanie; Oprogramowanie do handlu elektronicznego umożliwiające użytkownikom przeprowadzanie transakcji handlowych za pomocą środków elektronicznych za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej; Oprogramowanie użytkowe w Block Chain; Oprogramowanie do zakupu, sprzedaży, zarządzania, płatności, pobierania, rejestrowania i administrowania tokenami; karty płatnicze; części zamienne, akcesoria, oprogramowanie i oprogramowanie sprzętowe do wszystkich wyżej wymienionych towarów. Sprawy finansowe; sprawy monetarne; usługi bankowe; usługi w zakresie kart kredytowych i debetowych; weryfikacja, analiza i ocena danych dotyczących transakcji płatniczych (usługi finansowe); informacje finansowe dotyczące transakcji walutowych; informacje finansowe dotyczące walut; emisja i wykup tokenów; operacje wymiany walut; handel walutami; usługi przekazów pieniężnych; przetwarzanie płatności elektronicznych; zarządzanie aktywami nieruchomości w postaci tokenów elektronicznych (portfel elektroniczny); usługi finansowe świadczone drogą elektroniczną; Usługi kryptowalutowe – waluta cyfrowa lub token cyfrowy, zawierający protokoły kryptograficzne, używane do obsługi i tworzenia aplikacji i łańcuchów bloków na zdecentralizowanej platformie komputerowej oraz jako metoda płatności za towary i usługi. Usługi programowania w dziedzinie technologii informacyjnej w połączeniu z oprogramowaniem do handlu elektronicznego; projektowanie, opracowywanie i wdrażanie oprogramowania w dziedzinie Block Chain; udzielanie porad i usług konsultantów w zakresie oprogramowania; Udostępnianie programów komputerowych do handlu elektronicznego. Świadczenie usług uwierzytelniania użytkowników w dziedzinie transakcji handlu elektronicznego; Świadczenie usług uwierzytelniania użytkowników w dziedzinie transakcji handlu elektronicznego za pośrednictwem łączy komunikacyjnych”.

Wniosek został złożony przez przedstawicieli prawnych EBC, firmę Bock Legal.

Ma to miejsce podczas gdy tempo wzrostu europejskiej waluty w obiegu właśnie skoczyło do dwucyfrowego, najszybszego tempa w tej dekadzie, co wyraźnie wskazuje, iż EBC będzie zachęcany do śledzenia i kontrolowania całej waluty będącej w obiegu… najlepiej poprzez konwersję jej na wersję cyfrową.

EBC podkreślił w swoim raporcie, że w miarę wzrostu odsetka zdigitalizowanych usług płatniczych instytucje finansowe i infrastruktura są „coraz bardziej zagrożone” przez szeroki wachlarz ryzyk.

Obwiniając za wszystko cyberataki, klęski żywiołowe i pandemie, EBC podkreślił te „potencjalne zagrożenia”, ponieważ mogą one prowadzić do przestojów w systemach płatności kartami, bankowości internetowej i wypłat gotówki z bankomatów, co może „znacząco wpłynąć na płatności detaliczne i erozję ogólnego zaufania do systemu finansowego”. Krótko mówiąc, EBC nie potrzebuje nawet kryzysu, aby rozpocząć bezprecedensowy przegląd systemu monetarnego – nawet sama wskazówka o możliwym problematycznym zdarzeniu jest teraz wystarczającym powodem do tego, aby odejść od waluty papierowej na rzecz waluty cyfrowej.

W związku z tym cyfrowe euro stanowiłoby „możliwy mechanizm awaryjny dla płatności elektronicznych, który mógłby pozostać w użyciu nawet wtedy gdy prywatne rozwiązania nie są dostępne” zauważa raport.

Co zaskakujące, EBC również zaznaczył, że może to mieć negatywny wpływ na stabilność finansową (być może w oczekiwaniu na skargi Niemiec): „Euro należy do Europejczyków, a naszą misją jest być jego strażnikiem” – powiedziała prezes EBC Christine Lagarde. „Europejczycy w coraz większym stopniu zwracają się ku cyfryzacji, jeśli chodzi o sposoby wydawania, oszczędzania i inwestowania. Naszą rolą jest zapewnienie zaufania do pieniędzy. Oznacza to, że euro jest dostosowane do ery cyfrowej. Powinniśmy być przygotowani do wydania cyfrowego euro, jeśli zajdzie taka potrzeba” – dodała.

Czy ona napomknęła coś o oszczędzaniu? Co zaoszczędzić? Gdzie? Kto przy zdrowych zmysłach „oszczędziłby” pieniądze w banku, aby zarabiać na oprocentowaniu -0,50%? To tak rażąco oczywiste, że wysiłek EBC w zakresie „digitalizacji” jest jedynie próbą powstrzymania Europejczyków aby nie mogli gromadzić papierowej gotówki, a tym samym unikać ujemnych stawek bankowych, że nawet nie będziemy o tym dalej pisać.

Ponadto EBC przyznaje, że około 79% wszystkich płatności strefy euro w punktach sprzedaży to nadal transakcje gotówkowe, stanowiące ponad połowę całkowitej wartości wszystkich płatności. A nie ma nic bardziej pożądanego przez EBC niż śledzenie każdej z tych transakcji.

Ostatecznie do połowy 2021 r. EBC zdecyduje, czy powinien przystąpić do tworzenia cyfrowego euro.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Cosmo 05.10.2020 15:13

  Antyszczeoionkowcy, korona sceptycy itp itd wszyscy nawiedzeni i niebezpieczni dla otoczenia…. tylko dlaczego każdego kolejnego dnia dowiadujemy się raz za razem, że właściwie oni mają rację? Osobiście uważam, że już nie można tego “postępu” zatrzymać ale nie uważam też, że mamy iść bezwiednie i za własnym przyzwoleniem na rzeź, zwłaszcza ci którzy mają dzieci powinni protestować ze zdwojoną siłą póki jeszcze tli się iskra nadzieji.

 2. Maximov 05.10.2020 18:12

  @Cosmo
  Wyciągnij wtyczkę (tzn. odłącz energię elektryczną) i następuje powrót do podstaw gospodarki i handlu.
  Wtedy bogatszy jest ten co ma stówę w portfelu (lub inną, materialną formę pieniądza) niż miliony na koncie.

 3. Cosmo 05.10.2020 19:17

  Po wyjęciu wtyczki żadne papierki i monety nie pomogą. To nie będzie powrót do podstaw gospodarki, tylko do prehistorii, czyli bogatszy (w życie swoje i ewentualnie swojej rodziny) będzie ten, kto nie zawacha się podnieść ręki na drugiego człowieka. Ale to nam raczej nie grozi.

 4. Piron 05.10.2020 21:23

  Czego potrzeba aby wszystko naprawić ?

  1) Jednoczenie się oraz konsolidacja ludzkości w silne ponad partyjne i ponad polityczne struktury społeczne

  2) Odcięcie prywatnego finansowania wrogiej społecznie propagandy, rozsiewanej przez wszelkiego rodzaju mainstreamowe media.

  3) Likwidacja pieniądza dłużnego (nacjonalizacja prywatnych banków)

  4) Zrównanie ustawowo (stosunkiem 1:1) kursów walut wszystkich państw świata (po wdrożeniu dwóch ostatnich punktów bezpowrotnie znikną nie tylko różnice międzyklasowe ale również wszystkie spekulacyjne instrumenty rynku finansowego, tj giełdy papierów wartościowych, prywatne banki, bukmachery, gry liczbowe, wszelkiej maści podejrzane spółki, itp.

  5) Dopiero w tym momencie doczekamy się sprawiedliwości oraz rozliczenia wszystkich złodziei i zbrodniarzy, którzy obecnie dzierżą ster władzy nad światem.

 5. realista 05.10.2020 22:27

  mógłbyś uzasadnić dlaczego miałyby zniknąć “bukmachery, gry liczbowe” i w czym miałoby to pomóc?… .. .

 6. realista 05.10.2020 22:28

  cyt.:”ustawodawstwo zaproponowało, aby każdy Amerykanin miał konto w FED-zie, na którym mogłyby znajdować się cyfrowe dolary”

  jeśli dolary miałyby być cyfrowe, to do czego tutaj w ogóle FED???… .. .

 7. Cosmo 06.10.2020 07:25

  Dlatego, że tu nie chodzi o żadną równość i sprawiedliwość, tyko zysk i kontrolę. USA to chyba najbardziej sprywatyzowane państwo, które eksportuje swoje wyświechtane frazesy wolności i demokracji w celu zagarnięcia cudzego dobytku. No nic nowego się tu nie dzieje.

 8. Fenix 06.10.2020 07:26

  @realista racja , po co nam to, FED jest zbędny! FED utracił rację bytu, w erze wymiany walut ma świecie o różnej wartości , na 1 walutę cyfrową , śladowa -wymierna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.