Dźwig budowlany spadł na meczet w Mekce

Opublikowano: 14.09.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 328

Przynajmniej 107 osób zginęło po tym gdy podczas burzy, dźwig budowlany runął na ludzi w pobliżu najważniejszego meczetu dla muzułmanów. Władze Arabii Saudyjskiej twierdzą, że jest przynajmniej 234 rannych. Ostateczny bilans ofiar może jednak ulegać zmianie.

Według ostatnich informacji na chwilę przed tragedią w dźwig uderzył piorun. Po chwili stalowa konstrukcja zwaliła się na Wielki Meczet przekuwając dach i zabijając dziesiątki pielgrzymów. Na miejscu tragedii zapanował chaos. Po chwili zaczęły przyjeżdżać kolejne karetki, a w międzyczasie ludzie zaczęli już opłakiwać zmarłych. Wielki Meczet to najświętsze miejsce islamu.

To tam znajduje się Al-Kaba i to w jego kierunku zwracają się muzułmanie na całym świecie podczas swoich modlitw. Każdy muzułmanin powinien odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu a pielgrzymka ta często staje się kluczowym doświadczeniem wielu z nich i nazywa się hadż.

Meczet Al-Haram zbudowano wokół Al-Kaby, zawierającej święty kamień, prawdopodobnie meteoryt, który eksponowany jest w prostokątnym ceglanym sanktuarium. To właśnie wokół niego zbudowano meczet zdolny do pomieszczenia 300 tysięcy osób. Dzisiaj wraz z dźwigiem runął dach jednej z części tego potężnego kompleksu, a z racji tego, że przygotowuje się finalizację corocznych obchodów to pielgrzymów przybywa i skala katastrofy budowlanej jest większa niż byłaby normalnie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bolobolo
Użytkownik
bolobolo

No Allah pokazał co myśli o swoich wyznawcach.

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

na każdym kroku widać podwójną moralność i sztuczne uprzedzenia, choćby nie chciał to i tak zwierzęcy instynkt wygrywa

agama
Użytkownik

śmiejecie się z tragedii ludzkiej, okrutne!

Marek Witkowski
Użytkownik

W kościele katolickim również zdarzają się katastrofy budowlane, a to wichura zerwie dach, a to wybuchnie pożar. Wszystko to łączy jedna teza – co materialne, podlega prawom materii i nie mieszałbym w to żadnego “boga”, tym bardziej, że większość twierdzi, że “bóg” jest niematerialny.

Kaarolina
Użytkownik
Kaarolina

Film został usunięty przez użytkownika .Ciekawe dlaczego .Czy ma ktoś ten film i może podać link

goldencja
Użytkownik
goldencja

Zeus nie wytrzymał….

shfaya
Gość
shfaya

Dziekawe dlaczego Allah się wkurzył?przecież nikt z czytających, nie ma wątpliwości że Allach tak chciał i nic bez jego woli się nie dzieje. Może nie chve już pielgrzymów albo tam u góry, Zeus przejął władzę.

shfaya
Gość
shfaya

Dziekawe dlaczego Allah się wkurzył?przecież nikt z czytających, nie ma wątpliwości że Allach tak chciał i nic bez jego woli się nie dzieje. Może nie chve już pielgrzymów albo tam u góry, Zeus przejął władzę.

Youpidou
Użytkownik
Youpidou

Zemsta boga/(ów) za 11 września.