Dziwne praktyki w komisjach wyborczych

Opublikowano: 09.10.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1506

Portal Niezależna.pl otrzymał niepokojące informacje o sposobie zabezpieczenia kart do głosowania, które jutro będą wręczane wyborcom. Ten konkretny sygnał przyszedł z Sosnowca, ale problem prawdopodobnie dotyczy całej Polski.

Członkowie każdej komisji wyborczej na terenie całego kraju mieli dzisiaj obowiązek przeliczenia kart do głosowania i zabezpieczenie ich w odpowiedni sposób. Zazwyczaj chowa się je na dzisiejszą noc w szafie pancernej lub w sejfie.

– Podobnie było u nas. Po zamknięciu szafy należy nakleić na drzwi taśmę, którą z kolei trzeba opieczętować. Problem w tym, że pieczątkę musimy włożyć do tej samej szafy, czyli wcześniej przygotowuje się paski taśmy z pieczątką. To jest absurd, którym powinna zająć się policja – opowiada nam wzburzony członek komisji wyborczej w Sosnowcu. – Co gorsza, dawniej wykorzystywano papierowe paski z klejem, których po przyklejeniu do szafy w żaden sposób nie można było zerwać bez ich uszkodzenia. Teraz dostaliśmy zwykłą taśmę klejącą. Taką śliską ze sklepu papierniczego. Można z niej bardzo łatwo zetrzeć pieczątkę, a nawet zerwać z sejfu i później ponownie ją nakleić, nie pozostawiając śladów.

– Nie wiem, czy to jest czyjeś świadome działanie, czy może ktoś nie pomyślał, ale na pewno członkowie komisji powinni jutro ponownie przeliczyć wszystkie karty – apeluje nasz rozmówca.

Niezależna.pl prosi o przekazywanie innych informacji o wszelkich zauważonych nieprawidłowościach podczas prac komisji wyborczych. Zarówno dzisiaj, jak i jutro.

Autor: gb
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. Kerry 09.10.2011 12:25

  Bo to jest tak, że jaki pan, taki kram…

 2. rafalnam 09.10.2011 12:28

  tak jest, żydo-komuno-masonerio- uległa woobec moskwy i berlina fałszuje wybory, łapać za widły i na Warszawę

 3. Delite 09.10.2011 12:46

  (Komentarz usunięty – naruszenie ciszy wyborczej – za przedstawianie wyników sondaży wyborczych grozi od 500 000 do 1 000 000 zł grzywny. Proszę nie narażać WM.)

 4. rafalnam 09.10.2011 12:54

  Ty w ogóle wiesz co to było banda czworga, że nazywasz takk współczesnych wprawdzie nie wiem jakich polityków?

 5. LeeFu 09.10.2011 13:28

  Przekret byl za kazdym razem w Polce…. Po 89 wielki przy okraglym stole. W ostatnich wyborach zas dopisywano drugie X na kartach *( i to przypadkiem na wszystkich z Lechem Kaczynskim- okolo 300k). Teraz napewno beda krecic. Nie ma raczej nadzieji a dodatkowo ze wzgledu na tepe poparcie zombii…Pz

 6. roman 09.10.2011 18:02

  rozumiem z treści artykułu i z wpisów,że jeżeli partia *** przegra wybory oznaczać to będzie ,że są one zwałszowane.

 7. LeeFu 09.10.2011 19:57

  @Roman a to oznacza ze nic nie rozumiesz…Szkoda slow wiec na tlumaczenie komus takiemu..Pz

 8. Szeryf 09.10.2011 20:29

  źródło: niezależna od rozumu

 9. firestarter 10.10.2011 12:15

  I tego… też uważam, że portal jest no, tego… po prostu BAJKA! Żeby nie było, że myślę inaczej 😉

 10. Hanah 10.10.2011 13:08

  Czy ktoś przyjrzał się kartom do głosowania – jak były spięte? Może to normalne, ale tam gdzie my byliśmy – listy były spięte wszystkie “normalnie”, a lista PO była na końcu odwrócona do góry nogami! Po zwróceniu komisji uwagi – odpowiedziano nam, że to widocznie pomyłka, że zdarza się!
  Tylko czemu akurat lista PO..
  Zresztą ja się też zastanawiam czym podyktowana jest kolejność spinania list – żadne wytłumaczenie nie jest logiczne – ani ze względu na ilość kandydatów, ani alfabetycznie.. Moim zdaniem przypadki są w gramatyce, a nie w życiu, a już tym bardziej w takiej sytuacji. Zresztą wystarczy zobaczyć jak bardzo się boi/bała platforma PiS’u i jak bardzo się go bali politycy SYSTEMU (Niemcy, Francja, Włochy, UE..) – zasada jest ta sama i nagłówki w zagranicznych gazetach takie same jak w przypadku ostatnich wyborów: Tusk jest dobry i ach och, a zły Kaczyński to wariat, który chce rozwalić UE i ze wszystkimi walczyć!!!
  Sku****** się boją bo wiedzą, że donald to dupowłaz i zrobi wszystko na polecenie Niemiec, Putina, USA i UE, a dr.Kaczyński nie pozwoliłby obcym mocarstwom na “wchodzenie sobie na głowę”, a to już się globalistom i imperialistom nie podoba! Dlatego WSZYSTKIM im jest na rękę aby to dalej PO była na czele rządu tego kraju, bo jeszcze nie wszytko udało się ukraść i rozwalić, a co najważniejsze – ograbić do reszty obywateli!

 11. FFF 10.10.2011 18:59

  “PAP pisze – „To najpoważniejszy incydent wyborczy” – o tym co wyprawiano w Skarżysku Kamiennej. Okazuje się bowiem, że tamtejsza Policja zatrzymała szefa komisji wyborczej, który dopisywał krzyżyki do kart. W ten sposób głosy stawały się nieważne. Ale czy tak nie było w całym kraju? Czy to nie powinno napawać niepokojem? A może to dobitny dowód i przykład na to jak sfałszowano te wybory w całym kraju?”

  http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/29733,falszowano-wybory-to-sa-juz-fakty

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.