Dziwne domniemanie winy wobec Leppera

Opublikowano: 17.08.2011 | Kategorie: Media, Prawo

Liczba wyświetleń: 325

Niemal wzruszyłem się, jakie to krokodyle łezki wylała “Gazeta Wyborcza” po śmierci Andrzeja Leppera.

To, że pani Wielowieyska broni za wszelką cenę wiarygodności pani Krawczyk jako świadka nie dziwi – dziwi jednak jak w “GW” chcącej uchodzić za autorytet moralny podchodzi się do podstawowych reguł prawa np.: domniemania niewinności (które w chwili rzekomo samobójczej śmierci Andrzejowi Lepperowi jak najbardziej przysługiwało) to, że Sąd Apelacyjny przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia świadczy o tym, że sędziowie tego Sądu doszli do przekonania, że w tej sprawie Sąd rejonowy skazując Andrzeja Leppera i nie dopuszczając wielu dowodów obrony nie działał prawidłowo. Gdyby nie było żadnych wątpliwości co do zachowania procedur i wiarygodności pani Krawczyk Lepper miałby szansę popełnić samobójstwo w więzieniu.

To, że Andrzej Lepper nie był pieszczochem warszawki, liberałów i “GW” wie każdy, ale to chyba nie znaczy, że wobec niego nożna zawieszać ogólne reguły prawa tylko dlatego, że potężna “Gazeta Wyborcza” sobie tego życzy.

Pamiętajmy o tym ,że Andrzej Lepper mówił głośno o tym, że dysponuje dowodami, które udowodnią kłamliwość zeznań pani Krawczyk. Teraz już nie może bronić swojej wersji ale czy to automatycznie oznacza, że pani Krawczyk mówiła prawdę? Oczywiście nie.

Wyobraźmy sobie co by napisano gdyby sędziowie sądzący Rywina ośmielili się go uniewinnić?

Może “Gazeta Wyborcza” nie zauważyła ale usiłuje ona właśnie pełnić rolę Ministerstwa Prawdy i sięgać do metod dawnej SB – gdy nie można było znaleźć poważnych zarzutów kryminalnych na Leppera szukało się w obyczajówce – czy nie przypomina to logiki PRL-owskich służb – dajcie człowieka paragraf się znajdzie?

Andrzej Lepper zmarł jako człowiek niewinny w “seksaferze” a jeśli “Gazeta Wyborcza” w osobie pani Wielowieyskiej nie może się pogodzić z zasadą domniemania niewinności to bardzo źle o niej świadczy. Jeśli chce tropić prawdę to niech raczej skupi się na tym, że nikt w najbliższym otoczeniu Andrzeja Leppera nie wierzy w jego samobójstwo. Podobnie rodzina pani Blidy nie wierzyła w jej samobójstwo – łódzka prokuratura jak wiadomo umorzyła śledztwo w sprawie zacierania śladów przez funkcjonariuszy ABW – jak powszechnie wiadomo na broni nie było odcisków linii papilarnych Pani Blidy a na kurtce funkcjonariuszki nie było śladów prochu i krwi chociaż logicznie rzecz biorąc musiały być.

A redaktorom “GW” życzę spokojnego sumienia i snu. Sądzę, że bardzo tego potrzebują. Może z wyjątkiem Jacka Żakowskiego.

Autor: 8pasanger
Nadesłano do “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hanah
Użytkownik

Służby specjalne już zatarły ślady. Sprawę się umorzy tak jak wiele innych, albo będzie nosiła ona znaczek TOP SECRET i utajni się ją na 50 lat (jak sprawę Kennedyego, gen. Sikorskiego i in.). Będzie jak po Katyniu i Smoleńsku – podziemna prasa będzie mówić o pewnych faktach, a nie-rząd i media rządowe będą robić z nich/nas teoretyków spiskowych lub od razu – debili. To już standard w naszym kraju, tusk dogonił łukaszenkę, a mordy na opozycji stały się już “dniem powszednim”.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Terroryzm polityczny stał się faktem lecz Rzym nie upadł bo był słaby ,imperium upadło bo nikt nie ufał nikomu a skrytobójstwo stało się normą .

osanna
Użytkownik

Do Rzymu Polsce daleko.

blackeyed
Użytkownik
blackeyed

Co do Żakowskiego, to swego czasu sugerował anihilowanie Leppera w dole z wapnem. Śmieszy mnie więc ten jego nowo odkryty afekt do Mulata. Cóż… po śmierci Andrzej bardzo zyskał na wartości dla saloonu – dobry Lepper, to martwy Lepper – szczególnie jeśli można by o jego śmierć oskarżyć kaczystów. :]