Dziwna, żelowata substancja na Księżycu

Opublikowano: 02.09.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 146

Łazik Yutu-2 chińskiej misji Chang’e 4, który od początku roku bada niewidoczną z Ziemi powierzchnię Księżyca, sfotografował 25 lipca dziwną, żelowatą substancję. Naukowcom na razie nie udało się określić pochodzenia dziwnej substancji.

Z komunikatu opublikowanego na stronie misji wynika, że 28 lipca specjaliści przeanalizowali zdjęcia przesłane przez aparat i zauważyli w jednym z kraterów nieznaną substancję. Następnie podjęto decyzję o przekazaniu łazikowi polecenia analizy nie tylko samego znaleziska, ale także terenu w pobliżu danego krateru.

Naukowcy odkryli, że ta substancja posiada „niezwykły kolor” i przypomina żel, ale na razie nie udało się ustalić jej pochodzenia.

Z kolei portal Space.com przedstawił wersję, że substancja może być roztopionym szkłem, które pojawiło się w wyniku uderzenia meteorytu o powierzchnię Księżyca.

Zdjęcie: China Lunar Exploration Project
Na podstawie: Bilibili.com, Space.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o