Dziura drogowa jako… jacuzzi

Opublikowano: 14.01.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Zrzut ekranu z filmu “Massive Pothole” (“Ogromna dziura”), który stał się popularny w Trynidadzie i Tobago, pokazuje znudzonego obywatela, Kena, używającego dziury drogowej przy swoim domu jako jacuzzi.

W Trynidadzie i Tobago akcje protestacyjne mogą przybierać różne formy – kampanie online, strajki głodowe, spalanie odpadów, a nawet przepływanie między dwiema wyspami – ale nigdy wcześniej nie udało się przekształcić dziury wielkości człowieka w jacuzzi.

Człowiek, który został zidentyfikowany jako “Ken” przez użytkownika mediów społecznościowych, który nakręcił i opublikował film w dniu 4 stycznia 2018 roku, doszedł do końca swojej cierpliwości po 10 dniach wzywania Komisji ds. Wody i Kanalizacji w Trynidadzie i Tobago (WASA), aby naprawić wyciek, który był tak poważny, że zniszczył część ulicy przed jego domem, w taki sposób, że nie był już zaopatrywany w wodę do domu.

Dlatego postanowił zrobić następną, najlepszą rzecz jaka przyszła mu do głowy – wziął relaksującą kąpiel w dziurze.

Dzięki jego kreatywnej i ekstrawaganckiej akcji protestacyjnej, Ken natychmiast stał się sensacją w mediach społecznościowych, zyskując nawet regionalne uznanie za swój pomysł. Już następnego dnia WASA wysłał załogę, aby naprawić wyciek i naprawić ubytek nawierzchni. “Och! Od godziny 1.45 w nocy jacuzzi Kena już nie istnieje! W ten sposób zniszczono moje plany na weekend! Tylko żartuję. WASA w końcu pracuje!” – napisała Nyssa Pea na “Facebooku” publikując zdjęcia załogi remontowej podczas pracy, co nie znaczy, że organizacji nie dostało się w mediach społecznościowych. “Ludzie naprawdę muszą działać ekstremalnie w tym kraju, aby coś uzyskać” – uważa internauta Denzil James.

Firma WASA posiada fatalną reputację demontażu chodników w celach konserwacyjnych, a następnie nie przywracania nawierzchni do poprzedniego stanu. W Trynidadzie i Tobago istnieje żart o “oficjalnych dziurach”, które pozostawiono bez opieki przez tak długi czas, że najłatwiej jest po prostu pomalować białą linię wokół, aby ostrzegać kierowców o niebezpieczeństwie. Pomijając niechęć do zaniedbywania podstawowych usług przez administrację, internauci byli całkowicie urzeczeni przez Kena: “Zabawa i zwycięstwo”. Inni nawoływali by wręczy

Dowcip Kena przyniósł w końcu rezultaty, co pokazuje, że odrobiną humoru można coś wskórać, a poza tym objawił się jako bohater. Dla Ti-Jadanna La Jordana była to korzystna sytuacja: “Ken jest kochany i pokazał brak kompetencji WASA.” Wreszcie EmmyAwards Brown zauważył, że kraj powinien właściwie nagrodzić pomysłowość Kena: “Cały kraj powinien to zrobić. Dobra robota staruszku, zasługujesz na nagrodę od narodu.”

Autorstwo: Janine Mendes-Franco
Tłumaczenie: Patryk Zieliński
Źródło: pl.GlobalVoices.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

to nie jacuzzi tylko zimny prysznic bez ciśnienia