Dziś prezydent desygnuje premiera

Opublikowano: 08.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 554

Dzisiaj o godzinie 15.00 Prezydent RP Bronisław Komorowski desygnuje dotychczasowego szefa rządu, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska na premiera.

Wcześniej przyjmie dymisję obecnego gabinetu i powierzy mu tymczasowe pełnienie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. Poinformowała o tym szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Uroczystość desygnowania Tuska na szefa nowego rządu odbędzie się w Pałacu Prezydenckim. Dzisiaj prezydent weźmie także udział w inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się o godz. 11.00 oraz w inauguracyjnym posiedzeniu Senatu zaplanowanym na godz. 17.00. Na forum obu izb parlamentu B. Komorowski wygłosi orędzie.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Raptor 08.11.2011 14:17

  Nie ma przypadkiem pomyłki w tekście? Nie powinno być “deportuje” zamiast “desygnuje”? 🙂

 2. Taruta 08.11.2011 21:25

  Co dla Tuska oznacza AK?

 3. Taruta 08.11.2011 21:33

  Premierek mówił, że będzie wiernie służył Polakom?! Po co to stwierdzenie czy robi komuś łaskę?
  A może nie jest polakiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.