Dziki zniszczyły kokainę o wartości 20 000 euro

Opublikowano: 07.07.2023 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1479

Dwa kilogramy kokainy rozprowadzane miesięcznie, czyli biznes wart ponad 200 tysięcy euro. Tak wygląda rekonstrukcja dokonana przez włoskich karabinierów odnosząca się do wielkiego procederu handlu narkotykami w Valdichiana Senese i Valdichiana Aretina, uzyskana w wyniku śledztwa wszczętego w sprawie morderstwa, które miało miejsce w Foiano della Chiana.

Dochodzenie doprowadziło do zastosowania czterech środków zapobiegawczych, dwóch zatrzymań i dwóch aresztów domowych wobec osób, które śledczy uważają za głównych organizatorów handlu narkotykami.

Podczas śledztwa pojawił się również pewien ciekawy epizod ujawniony dzięki podsłuchowi telefonicznemu. Kokaina – zazwyczaj – była dzielona na porcje przechowywane w słoikach, które zakopywano w lesie. Jednak pewnego dnia, coś poszło nie tak.

Jedna z osób z albańsko-włoskiego gangu, które były podsłuchiwane, podczas rozmowy telefonicznej zwierzyła się swojemu kumplowi, że poniosła stratę w wysokości 20 000 euro z powodu obecności dzików w lesie, które pyskami wydobyły z ziemi jeden ze słoików z kokainą, uszkadzając go nieodwracalnie i rozsypując narkotyk.

Polskie media podały informację w sensacyjnym tonie, ostro ją wyolbrzymiając i przekręcając, zmieniając w fejka:

Zdjęcie: Maurycy Hawranek
Źródło zagraniczne: ArezzoNotizie.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.