Dziewięciu z Wujka zginęło nadaremnie?

Opublikowano: 13.01.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 472

„Zginęli po to, aby cwaniaki po ich trupach doszły do władzy, przeżarły trud całych pokoleń”.

Niewesołe refleksję o polskim państwie ma Paweł Kukiz. Muzyk i samorządowiec komentuje na Facebooku sprawę kryzysu w polskim górnictwie. „Wstałem przed 6. Jadąc na Śląsk słuchałem Programu Pierwszego Polskiego Radia. O 7. były wiadomości. ANI SŁOWA o sytuacji “kopalnianej”. Nic. Jako pierwszą (czyli najważniejszą) informację podano za to, że prezydent Komorowski (z Małżonką) gra razem z Wielką Orkiestrą. I puścili nagraną przemowę Prezydenta Wszystkich Polaków, stylizowaną na prywatną (czyli taką w klimacie wczesnego Gierka), gdzie Prezydent Komorowski informuje o licytacji przejażdżki będącą obecnie w jego dyspozycji (a w 1935 r. -Piłsudskiego) limuzyną Cadillac Fleetwood Special 355D Pomyślałem sobie, że Marszałek zapewne właśnie przewraca się w grobie…” – zaczyna Kukiz. Dodaje, że „informacja, że Bronisław Komorowski gra z Owsiakiem była najważniejszą wiadomością porannego serwisu I Program PR. O Śląsku – cisza”.

W ocenie muzyka prezydent „gra kopalniami o przyszłą kadencję”. „Nakazał bowiem, by “w trybie pilnym” przedstawiciel rządu zreferował mu sytuację związaną z “restrukturyzacją” przemysłu węglowego. No bo przecież musi pokazać, że jest “żywotnie zainteresowany” interesem Górników” – tłumaczy autor tekstu.

I zadaje prezydentowi szereg pytań: „Gdzie Pan był, Panie Prezydencie, jak Pańscy partyjni (niegdyś, bo teraz Pan jest przecież bezpartyjny) koledzy wrzucali na stanowiska prezesowskie w spółkach węglowych swoich kumpli? I namnożyli tych prezesur jak Kwaśniewski z Tuskiem generałów… Z kolosalnymi honorariami, odprawami i limuzynami niewiele różniącymi się od tego Pańskiego dziś Cadillaca? Gdzie Pan był, jak swoim “zarządzaniem” rujnowali przemysł górniczy??? Świadomie czy nie – dziś nie ma to żadnego znaczenia…”

Kukiz wskazuje, że nawet jeśli doszło do przestępstwa, w Polsce nic to już nie oznacza. „Prokuratura tak zadecyduje jak zechce Jedynie Słuszna Partia. Przykład? Sprawa młodego Tuska i Amber Gold. A właściwie OLT. Niech Pan się przyjrzy, Panie Prezydencie, swojemu doradcy – Pirógowi – który zadłużył Centrum Zdrowia Dziecka na 280 mln zł. A kiedy zrobiło się “ciepło” – Pan dał mu posadkę u siebie. Niech Pan połączy sprawę zadłużenia CZDz z zadłużeniem LOT- u (320 mln). Kiedy LOT zadłużano jego dyrektorem też był Piróg. Brat tego z CZDz. I niech Pan powiąże te sprawy z doradztwem pracownika Portów Lotniczych, Tuska juniora, dla OLT (Amber Gold). A Porty Lotnicze były wówczas PERSONALNIE powiązane z LOT-em…” – przypomina autor tekstu. Zwracając się do prezydenta tłumaczy: „Jak Pan to ogarnie, te “braterskie” przypadki, to niech Pan sobie przypomni, co oświadczyła Prokuratura po postępowaniu w sprawie Tuska juniora”.

„Gdzie Pan był, Panie Prezydencie, dwa miesiące, pół roku, dwa, trzy lata temu? W sprawach górnictwa- gdzie Pan był? Czy Pan pamięta, gdzie Pan był wtedy? Czy też jak na przesłuchaniu w sprawie WSI (które widziałem dzięki telefonowi komórkowemu TV Republika bo mainstream był skupiony na “sałatce Pawłowicz”) Pańska pamięć “jak każdego może zawodzić”?” – zastanawia się Kukiz.

„GDZIE JEST PAŃSKA ODPOWIEDŹ na oficjalną prośbę naszego Stowarzyszenia JOW w sprawie rozpisania referendum o zmianę ordynacji wyborczej? Miał Pan prawny obowiązek udzielenia nam odpowiedzi!” – pyta dalej.

I wskazuje, że to wszystko ma związek również z kopalniami. „Choćby taki, że mam prawo absolutnie nie wierzyć w to, że stoi Pan po stronie interesu obywatelskiego. Mam podstawy by przypuszczać, że dziś w rzeczywistości broni Pan pozycji części swoich partyjnych (kiedyś) kolegów a obecnie będzie Pan chciał wykorzystać kryzys na Śląsku przy wyborach prezydenckich. Kto wie, czy Pański sztab nie opracował planu – Kopacz i tak na odstrzał to sprowokujemy coś, wzmocnimy Bronisława pokazując go jako obrońcę górników i dopiero jakiś czas po wyborach zrobimy z górnikami porządek” – tłumaczy.

Dodaje, że cała sprawa budzi w nim żywe emocje. „Dziś rano, tam, na kopalni, na Mszy były żony Górników. Dla ich Rodzin cała sytuacja to być albo nie być. Łzy w oczach. Z dziećmi były. A dzieci – przestraszone. Nie rozumieją ale CZUJĄ, że coś jest nie tak” – tłumaczy.

I kończy gorzkimi refleksjami. „Boże… Czy tych Dziewięciu z Wujka zginęło nadaremnie??? Zginęli po to, aby cwaniaki po ich trupach doszły do władzy, przeżarły trud całych pokoleń, zrujnowały przemysł górniczy i dziś -nie dość, ze nie ponoszą za to odpowiedzialności- wyrzucały ludzi na bruk??? Panie Prezydencie…. Pan zamiast być na Śląsku jest w Warszawie i wynajmuje limuzynę jako podwykonawca Owsiaka w WOŚP. Niech Pan już lepiej tam zostanie i gra w tej Orkiestrze. Do końca świata i jeden dzień dłużej. Bo śmiertelnym grzechem jest prostym, zwykłym ludziom dawać niespełnialną nadzieję, Panie Prezydencie Wszystkich Polaków…”

Autorstwo: ez
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 13.01.2015 12:06

  Zapewne z grzeczności pan Kukiz napisał zakończenie tego tekstu w ten sposób..Ale ja nie musze byc polityczny, i jakos mi sie tak bardziej kojarzy, zamiast “wszystkich polaków”… wszystkich CWANIAKÓW…

 2. robi1906 13.01.2015 17:30

  Panie Kukiz .
  wyjaśnię panu coś , właśnie po to zginęli aby ci cwaniacy rządzili .
  Jak długo można naiwnie wierzyć w to że KOR , kler , Wałęsa i reszta agentów CIA i BND , chcieli zreformować socjalizm i państwo , aby polakom żyło się jeszcze lepiej .

  To co się dzieje obecnie nie jest żadnym przypadkiem , bo tak po prostu miało być.

 3. edek 14.01.2015 08:14

  Nawet słowem nie zająkną się ci cwaniacy w temacie importu węgla z zagranicy.
  Na WM był ciekawy artykuł w temacie importu:
  http://wolnemedia.net/gospodarka/broncie-polskiego-wegla-teraz/
  Ciekawe kto i ile bierze za import węgla. I ma gdzieś to, że ludzie na Śląsku nie będą mieli za co żyć…

  Co do całości. Jesteśmy republiką bananową, sorry, kartoflaną… Oligarchowie mają kasę ze sprzedaży kraju obcemu kapitałowi. A ten obcy kapitał ma rynek zbytu i taniej siły roboczej w centrum Europy. Wszystko wg Targowicy, sorry, Magdalenki…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.