Dziesięć „niebezpiecznych stref” w Nadrenii-Westfalii

Opublikowano: 03.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8

Rząd landu Nadrenii-Westfalii opublikował listę 44 miejsc, jakie od roku 2010 policja określała jako „strefy niebezpieczne”. Prawie wszystkie z nich są miejscami z dużym udziałem imigrantów.

Ujawniając te informacje rząd wykonywał postanowienie sądu, do którego wystąpiła antyimigrancka partia AfD. Aktualnie dziesięć miejsc w Nadrenii-Westfalii policja uznaje za „strefy niebezpieczne”.

Nie ma wyraźnej definicji, co policja uznaje za takie miejsce, ale według rzecznika ministerstwa spraw wewnętrznych landu „niebezpieczne” nie oznacza, że jest tam bardziej niebezpiecznie dla ludzi, lecz policja nadaje taką nazwę” gdy fakty usprawiedliwiają przyjęcie założenia, że w tych miejscach są planowane przestępstwa lub przebywają tam znani kryminaliści”. W „strefach” policja może legitymować ludzi bez wyraźnego powodu.

Prasa, która obawia się, że AfD wykorzysta materiał do potwierdzenia swojej tezy, że imigranci odpowiadają za przestępczość w Niemczech zaczęła publikować artykuły, wskazując, że część miejsc znajdujących się na liście znalazła się tam bez powodu, na przykład wielki parking przy stadionie piłkarskim.

W Szwecji na określenie dzielnic ze zwiększoną przestępczością używa się terminu „dzielnice wrażliwe”, Dania nazywała je „gettami” i wprowadziła specjalne przepisy, dotyczące imigrantów, którzy w nich mieszkają.

Nadrenia-Westfalia jest najludniejszym landem Niemiec, z rekordową proporcją imigrantów. Spośród 18 milionów mieszkańców aż 30% to obcokrajowcy lub imigranci w pierwszym lub drugim pokoleniu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o