Dziesiątki demonstrantów skandowało „Allahu Akbar”

Opublikowano: 30.10.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1730

Wieczorem 29 października w centrum Dijon odbyła się demonstracja protureckich sympatyków. Według prefektury zgromadziła około 60 osób. Zgromadzenie zostało przerwane przez policję.

Członkowie społeczności tureckiej maszerowali ulicami Dijon, wymachiwali flagami Turcji i skandowali „Allahu Akbar”. Demonstrację przerwała policja, która rozgoniła tłum za pomocą gazu łzawiącego. „Ogólnie rzecz biorąc, była to spokojna demonstracja, ale w momencie rozpraszania się jej uczestników policja musiała użyć gazu łzawiącego, aby uniknąć starcia z przechodniami” – oświadczył prefekt, z którym skontaktował się lokalny dziennik „Le Bien Public”.

28 października policja interweniowała już, aby rozproszyć podobną demonstrację w Décines-Charpieu, mieście na przedmieściach Lyonu, w którym znajduje się pomnik poświęcony ludobójstwu Ormian. Uczestnicy również machali tureckimi flagami i nawoływali do przemocy. Akcja została wypromowana na portalach społecznościowych przez grupę Grey Wolves.

Oba protesty miały miejsce po starciach, które wybuchły 28 października w punkcie poboru opłat w Vienne w Isère na autostradzie A7. W rezultacie zamieszek cztery osoby zostały ranne, a jedna ucierpiała w wyniku uderzenia młotkiem.

Jak relacjonuje „Le Dauphiné libéré”, członkowie społeczności ormiańskiej zablokowali myto, żądając międzynarodowego uznania nieuznawanej republiki Górskiego Karabachu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.