Dziennikarze „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd”

Opublikowano: 13.06.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 941

Nowy sondaż pokazuje, że większość Kanadyjczyków uważa, że dziennikarze „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd”. Kanadyjczycy są także coraz bardziej zaniepokojeni tym, że są wprowadzani w błąd przez przywódców. Na szczycie listy grup darzonych najmniejszym zaufaniem znajdują się dziennikarze, przy czym większość Kanadyjczyków twierdzi, że nie ufa mediom.

Globalna firma komunikacyjna Edelman opublikowała niedawno swój „Barometr zaufania 2022” – raport, który obejmuje odpowiedzi publiczne na instytucje i problemy społeczne.

Zaufanie do mediów pozostaje niskie. Aż siedemdziesiąt jeden procent Kanadyjczyków obawia się, że „fałszywe wiadomości są używane jako broń”, a większość obawia się, że są wprowadzani w błąd przez przywódców społeczeństwa.

W raporcie zapytano respondentów, czy uważają, że niektóre grupy „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd, mówiąc rzeczy, o których wiedzą, że są fałszywe lub rażąco przesadzone”. Wyniki pokazały, że sześćdziesiąt jeden procent Kanadyjczyków zgodziło się z tym stwierdzeniem, w odniesieniu do dziennikarzy, czyli o dwanaście procent więcej niż w zeszłym roku. Przywódcy biznesu i rządu nie wypadli dużo lepiej, odpowiednio sześćdziesiąt i pięćdziesiąt osiem procent, stwierdziło, że celowo okłamują ludność.

Na pytanie, czy rodakom Kanadyjczykom „brakuje umiejętności prowadzenia konstruktywnych i obywatelskich debat na tematy, w których się nie zgadzają”, ponad połowa respondentów odpowiedziała, że zgadza się z tym sądem.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Houston Problem 14.06.2022 04:26

    Bardzo dobry i ważny artykuł. Podobnie rzecz się ma w naszym kraju. Co jakiś czas przeprowadzane są na zlecenia różnych dziwnych instytucji badania i ankiety w temacie mediów. Może ktoś ma dostęp do wyników takich badań i możliwość publikacji??? Wiem , że są one poufne , ale obowiązuje w takich przypadkach wyższa racja stanu i tzw. public serwis , interes publiczny , choć straciło to całkowicie na znaczeniu w dzisiejszych czasach …. Chyba najbardziej boli upadek mediów tzw. lokalnych. Dlaczego? Jeżeli ktoś mieniący się pochodzeniem solidarnościowym , walczącym z esbekami (czego byłem świadkiem) , a więc de facto walczącym O WOLNE MEDIA ! teraz po latach chodzi na postronku lokalnych samorządów (mam na to szereg przykładów , nie chcę wchodzić w szczegóły) , opisuje nieprawdę bez mrugnięcia okiem w czasie pandemii – no to , jak ma być dobrze i gdzie jest jego sumienie ??? Warto by to wyciągnąć na światło dzienne , bo starannie jest to tuszowane i ukrywane , a akurat dziennikarze potrafią to robić wręcz perfekcyjnie.
    Póki co przesyłam materiał -teledysk , przykład na to co potrafi zrobić zwykłe dziecko mając do dyspozycji tylko kawałek Krakowa , smarkfona i starej płyty gramofonowej , jedziemy : https://www.youtube.com/watch?v=LKcJS8t3uuM

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.