Dziennikarz odchodzi po krytyce imigracji

Opublikowano: 28.08.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 242

Publicysta jednego z czołowych szwedzkich dzienników, „Sydsvenskan”, na początku czerwca został przeniesiony na inne stanowisko z powodu zamieszczanej w mediach społecznościowych krytyki imigracji. Teraz Mats Skogkär postanowił ostatecznie odejść z gazety, twierdząc w rozmowie z mediami branżowymi, że największą stratę ponosi jego dotychczasowy pracodawca.

Szwedzki dziennikarz przed prawie trzema miesiącami umieścił wpis na portalu społecznościowym „Twitter”. Nawiązywał w nim do trwających wówczas zamieszek w Stanach Zjednoczonych, związanych ze śmiercią przestępcy i aktora porno, George’a Floyda. Skogkär skrytykował wówczas zachwyty lewicy nad zamieszkami i kradzieżami, co jego zdaniem świadczy o motywach stojących za lewicowym dążeniem do tworzenia państw wielokulturowych.

Ta wypowiedź zyskała dużą popularność w Szwecji, lecz jednocześnie nie spodobała się jego pracodawcy. Koncern prowadzący „Sydsvenskan” oświadczył wówczas, że wypowiedzi Skogkära wykraczają daleko poza granice przyjmowane przez gazetę. Z tego powodu zdystansowała się ona od publicysty, a on sam został przeniesiony na inne stanowisko, aby nie mógł już pisać swoich tekstów publicystycznych.

Ostatecznie Skogkär doszedł do porozumienia ze swoim dotychczasowym pracodawcą, stąd nie jest już pracownikiem „Sydsvenskan”. Sam dziennikarz nie rozwijał tego wątku, komentując swoje odejście stwierdzeniem, że najbardziej na jego odejściu traci gazeta, nie zaś on sam.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,90 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o