Dziennikarz aresztowany za zadawanie pytań Chrystii Freeland

Opublikowano: 10.01.2024 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1962

David Menzies, dziennikarz kanadyjskiego portalu „Rebel News”, został aresztowany w poniedziałek za rzekomą napaść na funkcjonariusza policji podczas próby zadawania minister finansów Chrystii Freeland pytań dotyczących decyzji rządu o wykreśleniu Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) z listy podmiotów terrorystycznych.

Na stronie internetowej zamieszczono wideo przedstawiające Menziesa, który na krótko zderza się z funkcjonariuszem policji w Richmond Hill w Ontario. Na nagraniu wideo z poniedziałkowego spotkania widać funkcjonariusza wchodzącego w drogę Menziesowi (zwróćcie uwagę, że nie był w mundurze, lecz po cywilnemu – przypis WM). Następnie funkcjonariusz chwyta Menziesa za klapy oskarża o napaść. „Jest pan aresztowany za napaść. Wcisnął się pan na mnie, proszę pana” – powiedział niezidentyfikowany funkcjonariusz.

„Nie dotknąłem ani jednej osoby” – odpowiedział Menzies. „To jest sfabrykowane oskarżenie o napaść, ludzie. Nie przyszedłem tu, żeby sprawiać kłopoty. Przyjechałem, żeby wykonać swoją pracę, a teraz jestem skuty. To jest teraz wasza Kanada, ludzie. To jest gestapo wykonujące rozkazy Blackface’a” – kontynuował Menzies, co było oczywistym nawiązaniem do premiera Justina Trudeau.

Menzies zapytał funkcjonariusza o jego nazwisko i numer odznaki, ale odpowiedzi na te pytania – jeśli zostały przekazane – nie słychać na nagraniu.

Funkcjonariusz widoczny na nagraniu został później zidentyfikowany przez rzecznika policji regionalnej w Yorku jako członek oddziału zabezpieczającego Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej (RCMP). „Aresztowania reportera »Rebel News« dokonał oddział ochrony RCMP premiera. W czasie interakcji w naszym regionie pomagali funkcjonariusze policji regionalnej York” – powiedział rzecznik. „Stwierdzono, że nie istnieje żadne wiarygodne zagrożenie bezpieczeństwa i wkrótce potem podmiot został bezwarunkowo zwolniony”. „RCMP bada incydent i działania wszystkich zaangażowanych stron. W tej chwili nie ma dalszych komentarzy” – powiedział rzecznik.

Minister finansów zignorowała pytania Menziesa i milczała podczas rozwoju sytuacji.

Lider konserwatystów Pierre Poilievre potępił aresztowanie, publikując ponownie wideo z incydentu z komunikatem: „To jest stan wolności prasy. W Kanadzie. W 2024 r. Po ośmiu latach Trudeau”.

Konserwatywna posłanka Marilyn Gladu, krytyk swobód obywatelskich partii, stwierdziła w oświadczeniu medialnym, że chce, aby komisja ds. dziedzictwa Izby Gmin została odwołana z przerwy zimowej w celu zbadania sprawy i „zażądania przejrzystości i odpowiedzialności” w sprawie aresztowania Menziesa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.