Dziennikarka wyrzucona za krytykę transseksualistów

Opublikowano: 28.11.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 934

Publicystka Suzanne Moore musiała pożegnać się z lewicowym dziennikiem „The Guardian”. Kilkukrotnie próbowała opublikować swoje przemyślenia na temat transseksualizmu w Wielkiej Brytanii, ale za jej ocenzurowaniem opowiedzieli się jej redakcyjni koledzy. Moore chciała tymczasem napisać jedynie, że transseksualiści nie są w stanie w pełni zrozumieć doświadczeń biologicznych kobiet.

Dziennikarka nie należy do osób utożsamiających się z konserwatywnymi poglądami. Wręcz przeciwnie, przez całe swoje życie publikowała w wielu pismach związanych ze skrajną lewicą. Sama identyfikuje się jako feministka, a przez wielu uważana jest nawet za pionierkę feminizmu w mainstreamowej prasie. Moore podkreśla nawet, że w przeszłości jej i jej córkom grozili chociażby przedstawiciele organizacji Combat 18.

Teraz została jednak zastraszona przez swoich własnych redakcyjnych kolegów, na dodatek w sztandarowym piśmie światowej lewicy. Blisko 338 pracowników dziennika „The Guardian” podpisało więc w marcu list, aby nie mogła ona publikować „transofobicznych” treści”, bo te „przeszkadzają im w pracy”. Wszystko za sprawą artykułu z marca bieżącego roku, w którym dziennikarka polemizowała z niektórymi treściami promowanymi przez brytyjskie środowisko transseksualne.

Co prawda Moore uważa, że płeć nie jest konstruktem biologicznym, ale „społecznym”, tym niemniej nie uważa, aby transseksualiści mogli w pełni zrozumieć problemy kobiet. Jej zdaniem nie są oni bowiem w stanie przeżywać choćby seksualnych doświadczeń charakterystycznych dla płci żeńskiej. Publicystka krytykowała w tym kontekście zwłaszcza transseksualistów, którzy uważają, że mogą identyfikować się jako kobiety bez przeprowadzania operacji zmiany płci.

Ostatecznie wielokrotnie nagradzana brytyjska dziennikarka na początku miesiąca pożegnała się z dziennikiem. Według niej tak naprawdę nigdy do niego nie pasowała, ponieważ w porównaniu do gazety nie uważała za zasadne cenzurowanie kogokolwiek. Tymczasem zaczęła być atakowana nie tylko przez swoich kolegów z pracy. W sieci pojawiły się bowiem groźby pod adresem jej oraz jej dzieci, w tym nawołujące do ataków seksualnych na jej córki.

To zresztą niejedyne zarzuty stawiane dziennikarce przez środowiska lewicy. Była ona nie tylko posądzana o „transofobię”, ale także o „islamofobię”. Moore przed trzema laty krytykowała ówczesnego szefa Partii Pracy, Jeremy’ego Corbyn’a, a to wystarczyło pozostałym dziennikarzom „The Guardiana” do stawiania podobnych zarzutów. W artykule napisanym dla „Daily Mail” Moore twierdzi, że nowa lewica nawiązuje do starego nurtu socjalistów. Z tego powodu jest nietolerancyjna dla innych poglądów, a także „mizoginistyczna, wierząca w kompletne bzdury i posiadająca inteligencję emocjonalną szczeniąt”.

Na podstawie: Dailymail.co.uk, Bvoltaire.fr
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o