Działacz mniejszości seksualnych skazany za gwałty na imigrantach

Opublikowano: 25.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1132

Sąd rejonowy w Sztokholmie skazał na cztery lata więzienia Pablo Leivę, polityka szwedzkiej socjaldemokracji i byłego konsultanta do spraw imigrantów w organizacji mniejszości seksualnych. Leiva był oskarżony o zgwałcenie czterech mężczyzn zwracających się do niego w sprawie pomocy przy uzyskaniu azylu.

Leiva to działacz Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Szwecji (SAP), przez dziesięciolecia pracujący także jako konsultant ds. imigrantów w Krajowym Stowarzyszeniu na rzecz Praw Homoseksualistów, Biseksualistów i Osób Transseksualnych (RFSL). Właśnie jako doradca jednej z najstarszych organizacji LGBTQWERTY na świecie miał do czynienia z obcokrajowcami.

W kwietniu ubiegłego roku do szwedzkiej policji zgłosiło się kilku mężczyzn ubiegających się o azyl w Szwecji. Twierdzili oni, że byli gwałceni i molestowani seksualnie właśnie przez Leivę. Sam proceder miał mieć miejsce w okresie od października 2018 do października 2019 roku. Wszyscy mężczyźni mieli zgłosić się do lewicowego polityka, aby pomógł im w uzyskaniu azylu w Szwecji.

Cały materiał dowodowy opierał się głównie o zeznania pokrzywdzonych i świadków. Leiva nie chciał z kolei wypowiadać się na sali sądowej. Sędziowie skazali go na cztery i pół roku więzienia, choć będzie on przebywał w nim krócej z powodu utraty pracy. Dodatkowo będzie musiał wypłacić odszkodowania czterem swoim ofiarom.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 25.04.2021 15:50

    A to nie karze sie za wreczanie lapowek w takiej formie przez tych emigrantow?
    To tak jak ja bym zaproponowal dupe jako lapowe za niewypisanie mandatu 🙁
    Robili to liczac na swoja korzysc tak jak on dla swojej korzysci:(

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.