Dysproporcje nastrojów

Opublikowano: 04.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 916

Narastające zniecierpliwienie wynikające z absurdalnej polityki w połączeniu z lejącym się z nieba żarem jest mieszanką wybuchową. W porównaniu z minionym okresem dwóch lat, kiedy ulice większych miast i wszystkich europejskich stolic pulsowały cyklicznymi wielotysięcznymi marszami protestujących przeciw terrorowi sanitarnemu, aktualna sytuacja przypomina ciszę przed burzą.

Cicha, ale postępująca katastrofa gospodarcza, podobnie jak alternatywa wobec szczepień jest tematem niszowym, natomiast gromko brzmią pohukiwania o charakterze wyścigu zbrojeń i rozstrzygnięciach ekspansji „obronnego” układu NATO. Pojawiające się tu i ówdzie protesty odwołują się do niepokojów o źródło zaopatrzenia w żywność, co gwarantują rolnicy, hodowcy i sektor przetwórczy.

Pośrednim zagrożeniem dla pokoju jest dynamicznie narastająca bieda. Paliwem tej ostatniej jest inflacja fundowana z całą premedytacją przez polityków. Podobnie jak autorytet cnót wszelakich na Ukrainie wyeliminował wszystko co rosyjskie, bądź kojarzące się z rosyjską kulturą, historią, identycznie monopolistycznie zarządzany internet ruguje wątki gospodarcze. Rozważania o finansach, czy gospodarce musiałyby poddać krytyce bumerang polityczny sankcji, które z ferworem równym ich narzucenia powrócą do źródła. Tematem-remedium na wszystko, wzorem szczepionki ma być wojna. Autorzy sankcji kryją się za parawanem omnipotencji wysokich stanowisk, a skutki zapłaci zarządzany przez nich „inwentarz gadający” spreparowany do posłuszeństwa etapem masek.

Holandia. Jak doniosło Radio Opole, ze względu na protesty mieszkańców koncern META zrezygnował z budowy centrum danych „Facebooka” w miejscowości Zeewelde, Holandia. Większość radnych tej gminy podjęła decyzję aprobującą inwestycję. Jednak mieszkańcy inspirowani przez aktywistów ochrony środowiska argumentacją o zbytniej energochłonności inwestycji odrzucili projekt. Rząd Holandii również nie wyraził zgody na zakup gruntów na ten cel. Rzecznik prasowy firmy META przekazał dziennikarzom decyzję o inwestycji za niewłaściwą. Argument ekoterroryzmu, niczym „przyjazny pożar”, oddalił technoterror. Według informacji portalu SwiatRolnika.info, holenderscy rolnicy zamierzają w dzisiaj w poniedziałek (04.07.2022 r.) po masowych protestach miejskich przenieść się na lotniska w Einfthoven, Schiphol, Rotterdamie i Hadze. Jest to reakcja na zapowiedź dalszych restrykcji rządowych w sektorze rolniczym.

Niemcy. Marsz przeciwników G7 w Niemczech zmobilizował 25 czerwca około 6000 uczestników. Dominowały hasła antywojenne, obyło się bez incydentów.

Francja. Mimo zakazu prefektury paryskiej, 28 czerwca br. konwój zmotoryzowanych w „proteście wolności” przeciw paszportom sanitarnym i cenom benzyny, w liczbie około 32 000 uczestników otoczył stolicę Francji na rogatkach. Prezydent E. Macron wypowiedział się ze zrozumieniem dla zmęczenia ludzi ostatnimi dwoma latami i zaapelował o spokój. Protest cieszył się poparciem Marine Le Pen i Ericka Zenmour.

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.