Dyrektorzy MFW chwalą biometryczną cyfryzację Indii

Opublikowano: 17.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1303

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), chcąc zapoczątkować erę kontrolowanych przez rząd walut cyfrowych wspieranych przez systemy cyfrowej identyfikacji, pochwalił kontrowersyjny biometryczny system tożsamości cyfrowej Indii przed objęciem przez ten kraj przewodnictwa w G20 w 2023 roku.

Przemawiając na spotkaniach MFW i Grupy Banku Światowego, trwających obecnie w Waszyngtonie, dyrektorka MFW Kristalina Georgieva pochwaliła „cyfrowy dostęp”, jaki cyfrowy identyfikator Aadhaar wnosi do usług. Zapytana o swoje oczekiwania wobec prezydencji Indii w G20, pokazała transkrypt MFW z jej briefingu prasowego.

„Indie zasługują na miano jasnego punktu na tym skądinąd ciemniejącym horyzoncie, ponieważ są szybko rozwijającą się gospodarką nawet w tych trudnych czasach” – odpowiedziała Georgiewa. „Ale co najważniejsze, ten wzrost jest wspierany przez reformy strukturalne, wśród nich niezwykły sukces w cyfryzacji w Indiach, od cyfrowego ID do zapewnienia wszystkich usług i wsparcia na podstawie cyfrowego dostępu“.

Ze swojej „pozycji siły” w transformacjach cyfrowych, Indie mogłyby pozostawić ślad „w obszarze digitalizacji, w tym cyfrowych pieniędzy. Wiemy, że potrzebujemy regulacji kryptowalut. Wiemy, że musimy poświęcić trochę więcej uwagi płatnościom transgranicznym i temu, jak proponujemy inwestycje publiczne w infrastrukturę platformy płatności transgranicznyc” – dodała.

„Od Indii można się wiele nauczyć” – uważa Paolo Mauro, wicedyrektor, Departament Spraw Fiskalnych podczas briefingu prasowego Fiscal Monitor, odnosząc się do tamtejszego systemu transferu gotówki.

„To logiczne cudo, jak te programy, które starają się pomóc ludziom, którzy są na niskim poziomie dochodów, docierają do dosłownie setek milionów ludzi” – powiedział Mauro w odpowiedzi na pytanie dotyczące transferów pieniężnych w Indiach. „Są programy, które są skierowane konkretnie do kobiet. Są programy, które są skierowane do osób starszych, rolników. Być może interesującą częścią jest to, że w tych przykładach jest wiele innowacji technologicznych”. „W przypadku Indii, jedną z rzeczy, która rzuca się w oczy jest zastosowanie unikalnego systemu identyfikacji Aadhaar. Ale w innych krajach również jest większe wykorzystanie wysyłania pieniędzy poprzez bankowość mobilną do ludzi, którzy faktycznie nie mają całej masy pieniędzy, ale mają telefon komórkowy” – dodał.

MFW pracuje nad „bardzo ambitnym programem zastosowania nowych technologii i digitalizacji w administracji publicznej. Nazywamy to gov tech” – mówi Vitor Gaspar, dyrektor, Departament Spraw Fiskalnych – „i w tym kontekście współpracujemy z Indiami jako jednym z najbardziej inspirujących przykładów zastosowania technologii do rozwiązania bardzo skomplikowanych kwestii kierowania wsparcia do osób, które najbardziej go potrzebują”. Dodaje, że pracują również z rządami w Afryce Zachodniej nad gov tech.

Indyjskie społeczeństwo obywatelskie bez wątpienia oburzyłoby się na komentarze dotyczące systemu Aadhaar i dostępu do usług. Program identyfikacyjny spotkał się również z krytyką za to, że podobno wyklucza dostęp do opieki społecznej, a także z batalią prawną mającą na celu zapobieżenie jego obowiązkowemu stosowaniu.

Autorstwo: Frank Hersey
Tłumaczenie: Mora
Źródło zagraniczne: BiometricUpdate.com
Źródło polskie: MapaNWO.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.