Dyrektor szkoły zawieszony za apolityczność

Opublikowano: 16.04.2021 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1685

Władze Łodzi zdecydowały się na zawieszenie dyrektora jednej ze szkół, sprzeciwiającego się politycznej indoktrynacji. Na podstawie szkolnego regulaminu karani byli bowiem uczniowie, którzy podczas zajęć zdalnych używali symboli „Strajku Kobiet”. Decyzja samorządu budzi kontrowersje, bo dyrektor działa zgodnie z obowiązującym prawem.

Zawieszenie osoby kierującej dotychczas XXXIV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi było decyzją odpowiedzialnej za edukację wiceprezydent Łodzi, Małgorzaty Moskwa-Wodnickiej, onegdaj radnej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dodatkowo skierowała ona wniosek do komisji dyscyplinarnej nauczycieli o ukaranie dyrektora Dariusza Jakóbka za „uchylenie godności nauczyciela”.

Sprawa ma związek ze szkolnym regulaminem. Szef wspomnianej placówki wprowadził do niego zapis zakazujący eksponowania symboli „nawiązujących do partii politycznych, stowarzyszeń i odnoszących się do działań politycznych”. Właśnie na podstawie tego regulaminu zabronione podczas nauki zdalnej było eksponowanie przez uczniów logo skrajnie lewicowego „Strajku Kobiet”.

W uzasadnieniu tej decyzji łódzkie władze twierdzą, że dyrektor nie wykonuje rzetelnie zadań zgodnie z zasadami Karty Nauczyciela. Powinien on tymczasem „kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny i poszanowaniu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej”.

Sam Jakóbek podkreśla, że szkolny regulamin „ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobistego i szacunku uczniów oraz umożliwia zachowanie porządku i dyscypliny w szkole, podkreślając apolityczność szkoły”. Sama agitacja polityczna na terenie placówek edukacyjnych jest zresztą zabroniona na podstawie obowiązującego w naszym kraju Kodeksu Wyborczego, a przede wszystkim Prawa Oświaty.

Na podstawie: Tvn24.pl, Dorzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.