Dwóch założycieli TPB skazanych przez sąd w Helsinkach

Opublikowano: 26.08.2017 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 553

Jak donosi Helsingin Sanomat, sąd w Helsinkach skazał dwóch założycieli serwisu “The Pirate Bay” (TPB) na grzywnę w wysokości 400 000 euro. Kwotę taką w ramach odszkodowania dla firm nagraniowych mają zapłacić Fredrik Neij i Gottfrid Svartholm Warg. Żaden z nich nie stawił się w sądzie, a sąd nie zna miejsca ich pobytu.

Pozew przeciwko Neij i Wargowi wniosła IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) oraz fińska organizacja antypiracka. Obaj pozwani są Szwedami.

W ubiegłym roku sąd w Helsinkach skazał na 350 000 euro grzywny innego założyciela TBP, Petera Sunde. Nie wiadomo, czy grzywna została zapłacona. Jest to mało prawdopodobne. Tym bardziej, że Sunde groził, iż pozwie studia nagraniowe do sądu za znieważenie. Mężczyzna opuścił bowiem serwis wiele lat temu, ale wciąż jest pozywany w związku z jego działalnością.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Myce.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mariusz 26.08.2017 16:31

    A co z chomikuj.pl? Serwer założony w egzotycznym kraju Ameryki Środkowej, żeby był niedostępny dla ścigania. Też pobierają opłaty.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.