Dwie ulice dalej „eko” a tak jest „sreko”!

Opublikowano: 18.11.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2475

Warszawa znienacka zmieniła plany i chce wprowadzić dwukrotnie większą, niż początkowo zakładano, tzw. Strefę Czystego Transportu. O decyzji Rafała Trzaskowskiego i jego świty ostro wypowiedział się Filip Chajzer.

W „imię walki ze zmianami klimatu” oraz „poprawy jakości powietrza” Warszawa wprowadzi tzw. Strefę Czystego Transportu. Oznacza to, że po wyznaczonych strefach stolicy będą mogły się poruszać wyłącznie pojazdy spełniające odpowiednie normy emisji spalin. Normy te są dość rygorystycznie wyśrubowane, a co dwa lata będą zwiększać się wymagania dotyczące standardów emisji spalin. W 2028 roku norm tych nie będą spełniać nawet samochody z silnikiem dieslowym wyprodukowane w 2015 roku.

Co ciekawe, na początku, czyli już od lipca 2024 roku, z ograniczeń wyłączeni będą kierowcy mieszkający wewnątrz obszaru strefy i płacący podatki w Warszawie. Wtedy taki samochód, który urzędnicy uznali za zły, nagle okazuje się w porządku.

Do tej strefy nie załapie się dziennikarz Filip Chajzer, który – jak pisze – mieszka na Mokotowie kilometr za wyznaczoną strefą. Oznacza to, że już w lipcu 2024 roku nie będzie mógł on, przynajmniej oficjalnie, poruszać się swoim samochodem po tzw. Strefie Czystego Transportu, obejmującej całe dzielnice Śródmieście, Żoliborz i Pragę Północ, prawie całą Ochotę i Pragę Południe, większość Mokotowa i połowę obszaru Woli. „Moje własne ukochane miasto stołeczne Warszawa chcę mnie robić, delikatnie rzecz ujmując, w balona. […] Nie będę mógł jeździć już do pracy, bo ktoś w stołecznym ratuszu namalował sobie mapkę” – pisze rozgoryczony Chajzer.

„Kilka pokoleń w Warszawie, mieszkam na Mokotowie, podatki naturalnie Warszawa, ALE strefa zaczyna się KILOMETR od mojego domu i moje ukochane auto nie jest spoko. Dwie ulice dalej byłoby już EKO a tak jest SREKO!” – komentuje hipokryzję walczących z klimatem. „Skoro jest demokracja i każdy głos ma znaczenie, to ja teraz zamierzam skorzystać z prawa głosu” – zapowiada Chajzer.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Facebook.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 18.11.2023 19:23

    Nic nie wskórasz dziennikarzyno. To decyzja globalistów a Trzaskowski tylko ją realizuje..I ma głeboko w czterech literach,, twój protest…Założę się że gdybyś miał elektryka to popierałbyś tą decyzję hipokryto..

  2. xmariox 18.11.2023 21:40

    Szkoda że się wycofali z tego na jakiś czas, czyli pewnie do wyborów. Niech wszyscy, którzy głosowali na tego hipokrytę nauczą się raz na zawsze co oznacza x na kartce do głosowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.