Dwaj naczelni feminiści oskarżeni o przemoc wobec kobiet

Opublikowano: 30.09.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2239

Krzysztof Gonciarz jest kolejnym znanym youtuberem, który zasłynął jako feminista, oskarżanym teraz o przemocowe zachowania wobec kobiet. Tymczasem media wciąż rozpisują się o podobnej aferze, które „bohaterem” jest Jakub „Gargamel” Chuptyś.

Obaj z zapałem walczyli w swoich mediach społecznościowych o „prawa kobiet” i bardzo dużo miejsca w swoich nagraniach poświęcili feminizmowi, walce z toksyczną męskością etc. Gargamel i Gonciarz byli w zasadzie twarzami polskiego prokobiecego YouTube’a. Teraz jednak okazuje się, że obaj w prawdziwym życiu nie traktowali swoich partnerek najlepiej.

Niedawno do sieci trafiło nagranie 20-letniej Laury Klaus, która jako 16-latka była związana ze starszym o osiem lat Gargamelem. Dziewczyna po latach postanowiła opowiedzieć o ich związku, publikując w Internecie masę nagrań, które potwierdzają jej wersję wydarzeń. „Pierwszy raz nagrywam taki filmik, ale mam już dość siedzenia cicho i mam dość tego, że inne ofiary takich osób również siedzą cicho ze strachu przed konsekwencjami. W 2020 roku padłam ofiarą groomingu i agresywnych zachowań przez Gargamela. Miałam 16 lat, gdy zaczęliśmy się spotykać, a nagrywam ten filmik dwa lata po tym, jak zerwałam z Kubą. Zauważyłam, że ostatnio w Internecie zrobiło się bardzo głośno o innej sprawie wykorzystywania osoby nieletniej przez osobę wpływową i nie chcę dawać cichego przyzwolenia na to, żeby takie osoby dalej miały jakiekolwiek wpływy w Internecie i były przykładem dla innych. Nagrywam to dwa lata później, ponieważ byłam zmanipulowana i bałam się, że chorzy i mizoginistyczni fani Kuby zrobią mi krzywdę, jeśli upublicznię to, co upubliczniam dzisiaj” – mówi dziewczyna na nagraniu.

Laura opublikowała materiały wideo i screeny z rozmów, które świadczą o tym, że youtuber stosował wobec niej przemoc psychiczną, chorobliwie kontrolował wszystko, co robiła, a w złości posuwał się nawet do tego, że pluł na nią.

Niedługo po wycieku sprawy Gargamela, na „TikToku” wybuchła kolejna podobna afera. Tym razem to partnerki innego youtubera-feministy, Gonciarza, zarzucają mu toksyczne zachowanie.

Daria Dąbrowska, była partnerka youtubera, skontaktowała się z innymi jego byłymi dziewczynami. Ona sama twierdzi, że jej relacja z Gonciarzem nie była tak toksyczna, jak innych dziewczyn, ale postanowiła ujawnić historie innych kobiet. „Najgorsza rzecz, jaka spotkała mnie ze strony Krzyśka, to »opiekowanie się nim« kiedy mocno poimprezował. Widział już, że jest ze mną bardzo źle i czekam na przyjęcie na detoks. Nic nie miałam do tego, żeby mu pomóc, ale skończyło się na tym, że ja znowu brałam” – wyjawia jedna z partnerek youtubera.

https://www.youtube.com/watch?v=jMeK1Aec7ds

Youtuber miał też wykorzystywać uzależnienie dziewczyny od narkotyków, by czerpać korzyści seksualne. „On jej powiedział, że nie ma kontaktu do dilera, ale sam ma towar i jak zrobi mu gałę, to wtedy jej ten towar da” – screen takiej rozmowy na temat youtubera ujawniła dziewczyna w sieci.

Inna dziewczyna twierdzi, że Gonciarz wykorzystywał swoje własne uzależnienie od narkotyków, by zatrzymywać przy sobie dziewczyny. „Poniżał mnie pod przykrywką żartów. Wiele seksistowskich wyzwisk padało z jego ust w moją stronę. Byłam dla niego nic nieznaczącą „gówniarą”. Żerował na moich „daddy issues” i ogromnej empatii, jaką do niego miałam. Chciałam za wszelką cenę pomóc mu wyjść z nałogu. Cała nasza relacja opierała się na mojej roli ratownika, podczas gdy on manipulował mną na wszystkie sposoby, powoli uzależniając mnie emocjonalnie od siebie” – wyjawia.

Swoje niepowodzenia w alce z nałogiem Gonciarz miał zrzucać na młodą partnerkę, co miało m.in. doprowadzić u niej do zaburzenia odżywiania. „Byłam na tyle spięta, że nie mogłam jeść” – wyjawia.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że mówimy tu naprawdę o osobach, które jeszcze kilka dni temu utożsamiane były z feminizmem, czarnym marszami, walką o aborcję i zwalczeniem tzw. „toksycznej męskości”.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „TikTok”, „YouTube”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 30.09.2023 20:06

    A kogo to dziwi że się żmije pokąsały? Feministki mają takich obrońców, na jakich sobie zasłużyły. Szkoda że same nie widzą, że najbardziej komu szkodzą swoimi głupotami, są same kobiety. Ale na szczęście zdrowa tkanka społeczna odrzuca wszystkie tego typu nowotwory ideologiczne, czując że nie mają one nic wspólnego z normalnością.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.