Dwa trzęsienia ziemi na Podhalu

Opublikowano: 03.03.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1187

Aktywność sejsmiczna nie jest typowym zjawiskiem na naszej szerokości geograficznej, ale nie oznacza to, że nie występuje w ogóle. Zwykle światowe sejsmografy rejestrują trzęsienia ziemi wywoływane przez polskie górnictwo tym razem jednak doszło do wstrząsów w miejscu gdzie kopalń nie ma, na Podhalu.

W sumie doszło tam już do dwóch wstrząsów sejsmicznych. Pierwszy miał miejsce przedwczoraj 1 marca 2013 roku około godziny 22:23. Magnituda wstrząsów wyniosła około 3,5 stopnia w skali Richtera a głębokość epicentrum to około 5 kilometrów pod poziomem ziemi.

Wczoraj rano około 10:50 w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego doszło do kolejnego trzęsienia ziemi o podobnej magnitudzie. Oba zjawiska potwierdziło biuro prasowe wojewody małopolskiego. Nie ma informacji o pęknięciach w budynkach, ale według świadków wstrząs sejsmiczny był wyczuwalne na tyle, że drżały szyby w oknach.

Na podstawie:
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Pola 03.03.2013 23:15

    Mieszkam na północy Polski i w 2004 roku podczas obiadu dom się zachwiał. Przedtem nastąpiło jakieś bardzo głośne dudnienie i myślałam, że to jakiś TIR zapędził się pod górkę w wąską uliczkę obok, no a później zachwiało. To było dziwne uczucie. Pozostało tylko zarysowanie ścian w miejscu zetknięcia ganku z murem domu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.