Duży bank zmniejsza klientom limity przelewów

Opublikowano: 25.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3902

ING Bank Śląski poinformował swoich klientów o zmianie limitów na przelewy, które można wykonać za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Dla nikogo nie będzie to chyba zaskoczeniem, że limit został zmniejszony.

Od 24 marca 2023 r. maksymalny limit dzienny dla przelewów zleconych w systemie Moje ING spadł z 400 000 zł na 200 000 zł, a dla przelewów zleconych w aplikacji mobilnej – z 100 000 zł na 50 000 zł.

Co zrobić, jeśli chcemy przelać więcej niż nowy limit? W takiej sytuacji trzeba się trochę nagimnastykować. Wymagany jest kontakt z infolinią lub oddziałem banku i prośba o tymczasowe podniesienie limitu.

Bank tłumaczy, że jest to decyzja wynikająca z dbałości o bezpieczeństwo transakcji i ochrony przed cyberprzestępczością.

Dla klientów to niewątpliwie utrudnienie. By mieć dostęp do własnych pieniędzy trzeba spełnić jakieś procedury. Nie brakuje też głosów, że w ostatnich latach wydrukowano za dużo pieniędzy i zaczyna ich brakować.

Nade wszystko jednak wprowadzane limity nasuwają skojarzenie z kryzysem bankowym za granicą, który ostatnio budzi niepokój na rynkach finansowych. Mowa o upadku trzech banków w USA, o przejęciu w Szwajcarii Credit Suisse przez UBS, a w ostatnich godzinach coraz więcej mówi się o możliwym upadku Deutsche Banku.

ING zapewnia oczywiście, że ich decyzja o obniżeniu limitów nie ma żadnego związku z kryzysami bankowymi za granicą, że są stabilnym bankiem – i tak dalej.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 25.03.2023 16:34

    Dla zwykłego Kowalskiego to jeszcze żaden problem bo kwoty są dla niego astronomiczne, ale najbardziej niepokojący jest sam trend, bo pewnie będzie to postępowało (w dół) i za niedługo kwoty te zejdą do śmiesznych (strasznych).

  2. replikant3d 25.03.2023 17:34

    Szwęda, metoda ,,małych kroczków,, sprawdza się wyśmienicie…

  3. joel 28.03.2023 14:20

    Bank traci płynność.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.