Duża i aktywna grupa plam słonecznych

Opublikowano: 24.11.2012 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 599

Na powierzchni Słońca rozbudowała się duża grupa plam słonecznych, która już popisała się wybuchami klasy M – informuje serwis SpaceWeather.com.

Obecnie w samym centrum tarczy słonecznej znajduje się aktywny obszar oznaczony numerem 1618. Związana z nim grupa plam słonecznych jest ogromna i rozciąga się na dystansie dziesięciokrotnie większym niż średnica naszej planety. Obszar zawiera dużą energię i w ostatnim czasie potrafił się popisywać się wybuchami klasy M. W ciągu ostatnich dwóch dni takich wybuchów było aż cztery.

Naukowcy szacują, że obszar 1618 zawiera energię, która pozwala mu na popisywanie się najbardziej energetycznymi wybuchami klasy X. Gdyby do takiego doszło w ciągu najbliższej doby, wyrzut naładowanych cząstek związany z wybuchem zostałby skierowany dokładnie w stronę Ziemi. (PAP)

Opracowanie: aol, agt
Źródło: PAP – Nauka w Polsce


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bXXs 24.11.2012 23:30

  WoW. Mam nadzieję, że do tego dojdzie bo moje panele słoneczne potrzebują więcej słonaczka. Może być X.

 2. jacekstu 25.11.2012 09:53

  a niech pierdyknie i porządek zrobi…
  mam nadzieje, że Majowie się nie pomylili.. jeszcze miesiąc wytrzymać w tym bagnie a później… spokój

 3. Raptor 25.11.2012 22:14

  “to my się pomyliliśmy uznając koniec ich kalendarza za koniec świata…”

  tego nie można uznać nawet za pomyłkę, lecz za tragikomiczną, nachalnie propagowaną nadinterpretację

 4. hashi 26.11.2012 23:27

  To dopiero początek, nic nie będzie takie jak dawniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.