Duża asteroida przeleci nam w ten weekend koło nosa

Opublikowano: 25.03.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1736

Asteroida wystarczająco duża, by zmieść miasto z powierzchni ziemi, przeleci między Ziemią a orbitą Księżyca w ten weekend, dając naukowcom szansę na zbadanie obiektu z bliska.

Przeloty asteroid są powszechne, ale NASA powiedziała, że ​​rzadko zdarza się, aby tak duża asteroida była tak blisko. Naukowcy szacują, że średnicę obiektu od 40 do 90 metrów.

Odkryta miesiąc temu asteroida znana jako 2023 DZ2 przeleci w odległości 515 000 km od Księżyca, a kilka godzin później przeleci obok Ziemi w odległości nieco ponad 168 000 km. Asteroida będzie widoczna przez lornetki i małe teleskopy.

Astronomowie z Międzynarodowej Sieci Ostrzegania przed Asteroidami postrzegają to jako dobrą praktykę dla obrony planetarnej.

Projekt Virtual Telescope zapewni transmisję internetową na żywo z przelotu.

Asteroida nie wróci w naszą stronę aż do 2026 roku. Początkowo wydawało się, że istnieje niewielka szansa, że ​​uderzy w Ziemię po powrocie, ale naukowcy to wykluczyli.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dies irae 31.03.2023 18:37

    A mogłaby w końcu walnąć i zapanowałby święty spokój.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.