Duterte zrezygnował z „idiotycznej” pomocy UE

Opublikowano: 25.03.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 521

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte nazwał przedstawicieli UE, którzy zachęcali go do walki z narkotykami w kraju przy pomocy programów rehabilitacyjnych, „sukinsynami” – poinformował Reuters.

Z informacji agencji wynika, że UE przyjęła rezolucję, w której apeluje do filipińskiego prezydenta, aby stosował bardziej powściągliwe metod walki z narkotykami, przede wszystkim poprzez tworzenie programów rehabilitacyjnych dla osób uzależnionych.

Wcześniej Duterte zaproponował przedstawicielom ONZ i UE przeprowadzenie śledztwa ws. zabójstw na Filipinach w ramach walki z handlem narkotykami.

Prezydent poinformował, że UE chce rozwiązać ten problem w ramach opieki zdrowotnej. “Są sukinsynami” – ocenił Duterte, dodając, że nie potrzebuje UE i jej „idiotycznych” programów rehabilitacji.

Rodrigo Duterte po dojściu do władzy ogłosił kampanię walki z osobami uzależnionymi od narkotyków i handlarzami środkami odurzającymi. Według ONZ od maja ubiegłego roku, gdy objął urząd, na Filipinach zabito ponad 6 tys. ludzi związanych z tym procederem, m.in. w ramach operacji policji. Społeczność międzynarodowa wielokrotnie potępiała jego metody walki z handlem narkotykami.

Duterte ostro reaguje na krytykę ze strony międzynarodowych organizacji praw człowieka, ONZ, USA i UE. Jego zdaniem jest to ingerencja w wewnętrzne sprawy kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. brzeszczot 25.03.2017 17:52

    Powinni dać mu szansę,nie jestem za zabijaniem ludzi ale jeśli dzięki temu będzie miał lepsze efekty w zwalczaniu gangów to może trzeba iść za ciosem.

  2. Cami 26.03.2017 08:39

    Jego dzialania sa dosc radykalne i jedyny ich plus jaki widze to nieuchronnosc kary (czego brakuje w naszym skorumpowanym swiecie) i konsekwencja tego to byc moze fakt ze coraz mniej ludzi sie na to zdecyduje w przyszlosci wiedzac ze ich i tak dopadna, aczkolwiek wiekszosc z nich robi to z biedy , braku perspektyw, pracy itp. a przeciez zeby zyc to jesc trzeba 🙁
    Poza tym nie kazdy diler to narkoman i odwrotnie 🙁
    Ilu byc moze wartosciowych ludzi w ten sposob pozbawi zycia, patrz ten film: https://tv.wolnemedia.net/filmy-dokumentalne/jak-zarobic-na-dilerce/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.