Duńskie zabawki “zbyt białe” dla Szwedów

Opublikowano: 10.01.2015 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Top-Toy, duńska firma produkująca zabawki znalazła się w ogniu krytyki, gdy szwedzka organizacja stwierdziła, że w katalogach sieci sklepów jest „zbyt dużo białych”.

Larum podniosło się po tym, gdy szwedzka gazeta “Metro” opublikowała analizę katalogów czterech sieci sklepów z zabawkami, w tym dwóch należących do Top-Toy. Według gazety we wszystkich znalazły się tylko dwa zdjęcia dzieci z innym kolorem skóry niż biały.

Katalogi sieci BR, Toys R Us, Leklust i Lekia zapełnione są zdjęciami białych dzieci bawiących się zabawkami i innymi potencjalnymi prezentami świątecznymi. Top-Toy jest właścicielem sieci BR działającej w krajach nordyckich oraz posiada prawa franczyzny sieci Toys R Us. Katalogi świąteczne obu sieci miały taki sam układ i takie same zdjęcia.

Szwedzka grupa Equalisters, skupiająca się na poprawie nierówności w przedstawianiu mniejszości etnicznych oraz reprezentacji gender w mediach, kulturze i biznesie, skrytykowała stan rzeczy przedstawiony w raporcie. Według jej opinii broszury nie oddają różnorodności Szwecji, w której 20% mieszkańców ma korzenie poza granicami tego kraju.

„Te katalogi są zbyt białe. Uważam to za naprawdę smutne. Może to wpłynąć na ich poczucie tego, kim mogą się stać, jak będzie wyglądać ich przyszłość oraz na to, jak czują się w Szwecji”, powiedziała Seher Yilmaz, kierująca Equalisters, portalowi The Local. Dodała, że rodzice białych dzieci powinni się przyłączyć do tej kampanii: „Pomyślcie jakbyście się czuli, gdyby dzieci wyglądające tak jak wasze nie były obecne nigdzie w mediach”.

Autorstwo: Severus-Snape
Na podstawie: www.thelocal.dk
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Youpidou
Użytkownik
Youpidou

Państwo ma decydować jaką lalką mają bawić się dzieci – dobre sobie. Gdyby dziecko byłoby złe, że nie może dostać, czy nawet zakupić czarnej lalki same by ją zrobiło.

manriusz
Użytkownik
manriusz

Poszukajcie zdjęć tej kobiety.Zrozumiecie dlaczego “białości” w katalogach to dla niej za dużo.Szwecja dogorywa niestety.