Duda-Ziobro 1:1

Opublikowano: 23.09.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 688

Prof. Michał Królikowski znalazł się pod lupą prokuratury krajowej. Śledczy podejrzewają, że adwokat i autor prezydenckich projektów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa jest zamieszany w pranie brudnych pieniędzy. Królikowski reprezentował firmę, której działalność jest obszarem dochodzenia. Ponoć ktoś zrobił przekręt, w wyniku którego budżet państwa stracił ponad 700 mln złotych. Zarzuty usłyszało 15 osób.

Brzmi to cholernie poważnie, prawda? Pojawienie się nazwiska prezydenckiego współpracownika w kontekście prawie miliardowej machloi jest dla Belwederu poważnym problemem. I to jest kluczowe w kontekście oceny całej awantury.

Na najbliższy poniedziałek zaplanowana była konferencja prasowa, na której Michał Królikowski miał zaprezentować nowe projekty dwóch ustaw będących kontrpropozycją do tych, które wcześniej przygotował Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości miał stać się najpotężniejszym człowiekiem w historii III RP. Ziobro panem i władcą prokuratury i sądów nie został, bo plany pokrzyżował mu przeżywający okres emancypacji Andrzej Duda. Teraz przyszła pora na rewanż. Żadnej konferencji nie będzie, bo prezydent nie przedstawi zmian prawnych przygotowanych przez człowieka znajdującego się na celowniku prokuratury. Ziobro zagrał brutalnie, ale zabójczo skutecznie.

„Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany, a swoich współpracowników w kancelarii, że może wejść CBŚP i zajmować akta klientów” – powiedział wczoraj rano w RMF FM Michał Królikowski.

Nie ma powodu, by mu nie wierzyć. Prawnik doskonale zdawał sobie sprawę, jak działa państwo rządzone przez PiS. Obóz władzy podzielił się obecnie na kilka zwalczających się karteli. Macierewicz buduje swoją potęgę na służbach specjalnych i interesach z potężnymi firmami zbrojeniowymi. Ziobro obsadza swoimi ludźmi spółki skarbu państwa, ma pełną kontrolę na prokuraturą i właśnie wprowadza do sądów rejonowych armię swoich asesorów. Siłą Andrzeja Dudy jest autorytet urzędu i spora popularność społeczna. Walka pomiędzy kartelami nabiera impetu od kilku miesięcy. Prezes Kaczyński przyzwala na starcia frakcyjne, bo podstawą jego panowania nie są zasoby, sieci znajomości czy narzędzia siłowe, lecz charyzmatyczna legitymizacja. Co najważniejsze – to on jest instytucją rozstrzygającą, to dzięki niemu dany kartel może zyskać przewagę na innymi. Stawką tej rozgrywki jest przejęcie władzy nad partią po śmierci wodza.

Brutalizacja życia politycznego, instrumentalizacja organów i instytucji państwa jest immanentną cechą czasów dobrej zmiany. Wojna karteli będzie przybierać na sile. Będą kolejni zatrzymani, wrobieni, przywiązani do pręgierza. Prędzej czy później doczekamy się naszego Chodorkowskiego. Usuwani będą swoi i wrogowie. Nie tylko politycy, ale również wydawcy mediów, szefowie mocnych NGO-sów, nieposłuszni biznesmeni i niepokorni związkowcy. Królikowski, jak sam zresztą przyznaje, nie jest najważniejszy w bieżącej rozgrywce.

“Jestem przekonany, że to nie ja jestem celem tej całej sprawy. Myślę, że jestem pionkiem, to że pionka można przewrócić, to jest jasne. Natomiast celem tego całego zabiegu jest, według mojej oceny, pan prezydent” – powiedział wczoraj rano.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. robi1906 23.09.2017 14:18

    “naszego Chodorkowskiego”,

    Chodorkowskij, swój, to on może być,
    ale,
    dla Hanny Gronkiewicz-Waltz, czy, dla, innego żydowskiego pasożyta.

  2. smerf 23.09.2017 22:18

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.