Duda wziął udział w inauguracji Platformy Krymskiej

Opublikowano: 24.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1787

Przebywający w Kijowie prezydent RP wziął udział w inauguracji „Platformy Krymskiej” – formatu rozmów, który ma zaowocować zakończeniem „okupacji Półwyspu Krymskiego” przez Rosję.

„Dzisiejsze spotkanie jest dla nas okazją, by jasno powiedzieć, że kwestia Krymu nie jest nam, Polakom obojętna, a także nikt z nas, tu zgromadzonych, nie będzie obojętny wobec ewidentnego łamania prawa międzynarodowego oraz niszczenia integralności terytorialnej Ukrainy” – powiedział podczas obrad prezydent RP. Andrzej Duda przypomniał, że Polska i inne kraje nie zamierzają uznawać aneksji Krymu i Sewastopola przez Rosję.

W związku z obradami szczytu „Platformy Krymskiej”, polski prezydent przeprowadził także rozmowy z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii.

Andrzej Duda przeprowadził także rozmowę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zelenskym, która dotyczyła relacji dwustronnych pomiędzy oboma państwami.

24 sierpnia Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 30 rocznicy ogłoszenia niezależności Ukrainy.

„Platforma Krymska” to zainicjowany przez Ukrainę format wielostronnych rozmów poświęconych sytuacji na Krymie. Jego celem jest koordynowanie działań w celu zwielokrotnienia nacisków na Rosję okupującą Półwysep od 2014 roku. Do udziału w pracach „Platformy” zostało zaproszonych kilkadziesiąt państw i organizacji międzynarodowych. „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się nam uruchomić ten format współpracy. Ukraina razem z wami, naszymi przyjaciółmi, międzynarodowymi partnerami, uczestnikami Platformy Krymskiej rozpoczyna pisanie nowego rozdziału w historii Ukrainy” – powiedział podczas inauguracji obrad Wołodymyr Zelensky.

Na podstawie: ukrinform.ua, prezydent.pl
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. dobra rada 24.08.2021 08:36

    Może Pan duda powinien zająć się również nielegalną aneksją Kosowa przez Albańczyków? I jeszcze paroma innymi takimi przypadkami?

  2. Dandi1981 25.08.2021 10:17

    Jak oni mówią oddać Krym tatara jak już nie ma Państwa tatarskiego a caryca Katarzyna je zlikwidowala dołączając Krym do Rosji że Jelcyn oddał go Ukrainie ale Ukraina należała do zssr więc jak by niepatrzec Krym jest rosyjski. Ale Amerykanie mieli by tak ładny port temu cisną swoich sługusów by im go pomogli zdobyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.