Duda sprzeciwia się relokacji uchodźców

Opublikowano: 14.04.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1901

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, Polska powinna sprzeciwiać się jakimkolwiek próbom „przymusowej” relokacji ukraińskich uchodźców przebywających w naszym kraju. Głowa państwa uważa, że „to są nasi goście i sąsiedzi”, dlatego sami powinni wybrać w jakim miejscu spędzą wojenny czas.

We wtorek Duda spotkał się ze swoim niemieckim odpowiednikiem, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Przywódcy Polski i Niemiec omawiali kwestie związane z trwającym rosyjsko-ukraińskim konfliktem, a zwłaszcza z pomocą dla osób uciekających przed wojną. Część z nich zdecydowała się zresztą na wyjazd do Niemiec.

Według głowy państwa nie powinno być jednak mowy o żadnej „przymusowej” relokacji. – Ci ludzie tu przybyli, uciekając przed wojną, chcąc się schronić i w naszym przekonaniu mają prawo wybrać dla siebie miejsce, całkowicie swobodnie, gdzie będzie to ich schronienie – stwierdził Duda.

Podkreślił on jednocześnie, że przyjęcie blisko dwóch milionów uchodźców z Ukrainy jest dużym wyzwaniem dla polskiego państwa. Tworzy bowiem trudności w zakresie „ochrony zdrowia, edukacji, możliwości samorealizacji zawodowej przez naszych gości”. Po raz kolejny Duda podkreślił jednak sprzeciw wobec wysyłania ukraińskich obywateli do innych państw.

Polska i Niemcy mają mieć jednak już pierwsze doświadczenia związane ze współpracą przy „obsłudze” uchodźców. Duda przypomniał, że polskie i niemieckie koleje organizowały wspólne transporty, a ukraińskie dzieci otrzymały między innymi pomoc od niemieckich placówek służby zdrowia.

Na podstawie: WNP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.