Duda rozpoczął „normalizację relacji” z Izraelem

Opublikowano: 13.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1117

Przyjęcie przed rokiem nowelizacji polskiego Kodeksu postępowania administracyjnego spowodowało dalsze oziębienie relacji z Izraelem. Teraz prezydent Andrzej Duda wziął się jednak za ich naprawianie, dlatego ostatecznie nowy izraelski ambasador złożył swoje listy uwierzytelniające. Poza tym Duda rozmawiał ze swoim izraelskim odpowiednikiem, Izaakiem Herzogiem.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku Sejm przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Przewiduje ona znaczące ograniczenie możliwości ubiegania się o zwrot majątku znacjonalizowanego w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Tym samym po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie może ona zostać zakwestionowana w sądzie.

Zmianom w polskim prawie towarzyszyła histeria izraelskich polityków. Uważają oni bowiem, że uderza ona w środowiska żydowskie domagające się zwrotu majątków należących do Żydów, którzy zginęli w czasie III wojny światowej. Polski rząd skrytykował jednak łączenie Holokaustu z nacjonalizacjami dokonanymi przez rządy komunistyczne.

Z nowelizacją wiązało się więc dalsze ochłodzenie relacji Warszawy z Tel Awiwem. Polegało ono między innymi na faktycznym wydaleniu polskiego ambasadora z Izraela, a także na niepowołaniu swojego nowego przedstawiciela w Polsce przez syjonistyczne władze.

Teraz o wzajemnych stosunkach rozmawiali jednak prezydenci obu państw. Duda ujawnił, że rozmawiał z Herzogiem dokładnie 4 lipca. Negocjacje miały na celu powrót do „normalnych relacji” z Izraelem.

Nowy izraelski ambasador Yacov Livne miał więc złożyć listy uwierzytelniające u polskiego prezydenta. Izraelska głowa państwa zwróciła się natomiast do swojego polskiego odpowiednika, aby przywrócił polskiego ambasadora w Izraelu.

Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. keitaro 14.07.2022 06:53

    A ja myślałem, że rozpocznie normalizację relacji z ukrainą. Tamtejszy rząd jest nam wrogi. A Pinokio oddałby im ostatnią koszulę, ale nie swoją.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.