Duda powierzył Morawieckiemu misję utworzenia rządu

Opublikowano: 07.11.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4750

Prezydent Andrzej Duda, zgodnie z oczekiwaniami partii Prawo i Sprawiedliwość, powierzył misję utworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu.

„Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Tym samym zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szansę utworzenia rządu. Tak jak zapowiadałem w trakcie kampanii wyborczej i tak jak to zawsze miało miejsce od czasu uchwalenia obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej” – powiedział wczoraj w orędziu Prezydent Andrzej Duda.

Oczywiście prezydent pokazał, że nie kieruje się interesem państwa polskiego, lecz interesami zwycięskiej partii PiS, która w praktyce przegrała wybory, ponieważ nikt nie chce wejść z nią w koalicję. Gdyby Andrzej Duda był mądry i chciał zaszkodzić Koalicji Obywatelskiej, mógł powierzyć misję Trzeciej Drodze. Tusk nie zostałby wówczas premierem, a Trzecia Droga mogłaby rozważyć opcję koalicji z PiS-em na własnych zasadach. Lecz Mateusz Morawiecki, nie chce odkleić się od stołka (niedawno powiedział w wywiadzie, że jeszcze nie zaczął się pakować), więc zdecydował jak zdecydował.

Tylko nad czym prezydent Duda tak długo się zastanawiał i po co prowadził rozmowy, skoro od samego początku wiedział, jaką podjął decyzję? Czekał na zgodę Klausa Schwaba?

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Dobroca 08.11.2023 17:06

  Z politycznego punktu widzenia jedyna rozsądna decyzja. Żadnemu innemu premierowi nie udało się zdepopulować tylu Polaków, co temu. Ale to była tylko przystawka. Cel 2030: 5 mln Polaków. Pozostałych przy życiu. Uczciwie trzeba przyznać, to spore wyzwanie. Tym bardziej, że ogłupione masy mają się do ostatniej chwili nie orientować, o co ta gra. No nic, powodzenia Panie Premierze! I do roboty! Kryteria rozliczenia na koniec kadencji będą jasne: 16 mln Żydów, 15 mln gojów, w tym 5 mln pożytecznych Polaków nad Wisłą. Czy również nad Odrą? Zobaczymy, to na razie sprawa drugorzędna, wymiana Gdańska, Wrocławia i Szczecina na Lwów.

 2. jaq77 08.11.2023 18:00

  @Dobroca – inni premierzy nie mieli takich okazji … coś mi się zdaje, że przyszły (najprawdopodobniej) byłby w tym lepszy. Pamiętaj o dziwnych przypadkach – rozporządzenie (a nie ustawa) nakazujące noszenie namordników, a które nie mogło karać, w końcu ustawa, która mogła ale kary z niej zniknęły, no i na koniec 2021 roku zapowiedź obowiązkowych szczepów od marca 2022 … a tu pod koniec lutego taki psikus 😀

 3. Henryk Sclaveni 08.11.2023 20:32

  Zdrajca. Liczyłem, że jednak uda mu się wykorzystać okazję, którą dało osłabienie PiS, aby zrobić coś dobrego dla Polski. Morawiecki i tak nie sformuje rządu, a inne kraje wykorzystają chaos żeby na nas zarobić. Targowica i liberum veto wiecznie żywe, jak widać. Nie dosyć, że Duda kompromitował nas od początku swoim żałosnym angielskim, to teraz na koniec zafunduje Polsce chaos przedrozbiorowy. A po co? Żeby wejść głębiej w tyłek karakana.

 4. pikpok 08.11.2023 21:16
 5. jaq77 09.11.2023 21:26

  @pikpok – drugi link dość ciekawy – tak mi coś od jakiegoś czasu zgrzyta z tymi Węgrami – ostatnio na jakiejś rezolucji onz z 27.10.2023 (nie to, żeby rezolucje onz miały to jakieś znaczenie) odnośnie jakiejś ochrony cywili i humanitarnych coś tam, coś tam, związanych z jakimiś tam terrorystami, czy tam Palestyńczykami, opowiedziały się przeciw (a nawet za), tak jak nasi gówni sojusznicy… no i ten niezależny strażnik wolności … podobnoż po jakiejś szkole “libelarno/wolnościowej”… Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Orban Viktor, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

 6. Denisrozrabiaka 09.11.2023 22:16

  Henryk sclaveni – to nie jest zdrajca, proszę, nie przekreślaj go jeszcze daj mu szansę – na pewno jest na to jakieś wytłumaczenie. Piszesz, że słaby w angielskim, a na nartach widziałeś jak jeździ?!?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.