Duda obieca Zełenskiemu kompanię czołgów Leopard 2

Opublikowano: 12.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2861

Prezydent Polski Andrzej Duda na spotkaniu we Lwowie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą i przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zieleńskim zapowiedział przekazanie temu ostatniemu kompanii nowoczesnych niemieckich czołgów. Powiedział o tym w środę dziennikarzom.

Jak poinformowała służba prasowa przywódcy RP, trzech prezydentów podpisało we Lwowie Wspólną Deklarację Prezydentów Trójkąta Lubelskiego. «To nie jest tak, że ta wojna się kończy. Wszystko wskazuje na to, że Rosja będzie kontynuowała swoje działania» – powiedział Duda.

„W imieniu polskich władz mówię, że będziemy wspierać wszelkie działania pomocowe dla Ukrainy. […] Polska od początku pełniła aktywną rolę w pomocy Ukrainie. To my byliśmy pierwszym państwem, które udzieliło Ukrainie, jak na tamten moment, spektakularnej pomocy. Przekazaliśmy 240 czołgów, miliony sztuk amunicji, karabinki. Cały czas przekazujemy różne formy wsparcia, uzbrojenia, wyrzutnie Piorun. Nadal będziemy przekazywali broń” – podkreślił.

Pytany przez dziennikarzy o przekazanie czołgów Leopard prezydent Polski powiedział, że po zapowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego w ostatnim czasie, podjęto decyzję o takim wsparciu dla Ukrainy. „Zostanie przekazana kompania czołgów Leopard w ramach budowania koalicji. Chcemy, by to była kompania międzynarodowa i podjęliśmy decyzję o włożeniu pierwszego pakietu pod postacią czołgów” – wyjaśnił prezydent.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 12.01.2023 17:32

    Co za szuje…..

  2. Stary Kulas 13.01.2023 13:46

    240 czołgów? To (według Wikipedii) połowa tego co mieliśmy. Czyli pewnie wszystkie sprawne T-72 i wszystkie PT-91.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_uzbrojenia_i_sprzętu_bojowego_Wojsk_Lądowych#Czołgi

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.