Duda chce dać Amerykanom ponad 2 mld dolarów

Opublikowano: 19.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3034

Hucznie zapowiadana wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych zakończyła się deklaracjami jego amerykańskiego odpowiednika Donalda Trumpa, o możliwym zwiększeniu obecności amerykańskiego wojska w naszym kraju. W tym celu głowa państwa zamierza wydać więcej niż dwa miliardy dolarów, natomiast gospodarz Białego Domu sugerował, iż nasz kraj musiałby dodatkowo zacząć kupować gaz LNG ze Stanów Zjednoczonych.

To właśnie spotkanie z Trumpem było głównym punktem wizyty Dudy w Stanach Zjednoczonych, co zresztą było możliwe dzięki odblokowaniu spotkań na najwyższym szczeblu poprzez wycofanie się rządu Prawa i Sprawiedliwości z nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Dzień przed wylotem do USA polski prezydent uczestniczył z kolei w szczycie swojej inicjatywy Trójmorza, do czego zresztą nawiązał jego amerykański odpowiednik. Trump stwierdził bowiem, że jego kraj jest zainteresowany zwiększeniem wymiany handlowej z państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Amerykański prezydent wyraził również chęć zwiększenia liczby swoich żołnierzy w Polsce, co jednak uzależnione jest od dalszych decyzji władz w Waszyngtonie. Trump zdradził przy tym, że Duda gotów jest wydać więcej niż dwa miliardy dolarów na ten cel i właśnie dlatego pomysł ten jest godny rozważenia. Ponadto gospodarz Białego Domu sugerował, iż Polska powinna zacząć kupować amerykański gaz LNG, a także pochwalił nasz kraj za zakupienie systemu rakiet Patriot.

Duda zachęcając Trumpa do pozytywnej decyzji na temat dodatkowego rozmieszczenia amerykańskich wojsk w Polsce zapowiedział, iż nowa baza wojskowa mogłaby nazywać się… „Fort Trump”. Ponadto polski prezydent przekonywał, że taki krok leży w interesie Stanów Zjednoczonych, ponieważ Zachód ma być zagrożony przez agresywne działania Rosji.

Na podstawie: WP.pl, wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Aida 19.09.2018 12:29

  haha nawet mu krzesełka nie dali 😀

 2. Aida 19.09.2018 13:29

  Myślę, że o wizach nie mamy co marzyć. Odsetek obywateli, którym amerykańskie służby imigracyjne odmówiły wizy, nie może być wyższy niż 3 proc. Polska nie spełnia tego warunku od lat.

 3. major 19.09.2018 13:52

  Ale o co ten rwetes? Po co słuchać “brzęczenia Muchy”? Patrzeć na “sługę”
  Po co tu mieszkać i się katować? Po co starać się o wizę do tego wstretnego Trumpa?

  Przecież jeśli komuś źle w Polsce to zawsze może otrzymać wizę do ZSRR jak Depardieu.
  Nie lepiej wyjechać do przyjaciela Putina?

 4. Aida 19.09.2018 14:21

  @major

  Przezabawna argumentacja 🙂 Sugerujesz, że jak nie USA to Rosja?

  Żyjemy w tym kraju, płacimy podatki, a nie mamy prawa do krytyki polityki czy pośmieszkowania? Nie spinaj tak d…

  @Prawda Boli
  Co Wy tu za bzdury piszecie skoro najważniejsze są te DWA MILIARDY DOLARÓW!
  Brawo Ty, że zauważyłeś o czym jest artykuł 🙂

 5. Cosmo 19.09.2018 22:09

  Marionetka Andrzej Juda wraz z PiS sprzeda nas za 2 mld szelki.
  “Wam się otworzą oczy, kiedy mnie się zamkną” – F. Kiepski

 6. polach 19.09.2018 23:18

  Mało że mamy okupacyjny nie”rząd” to jeszcze nam fortu “Trampka” brakuje…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.