Dubaj chce pobrać DNA wszystkich mieszkańców

Opublikowano: 06.03.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 616

Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jedno z najnowocześniejszych miejsc na naszej planecie zamierza pobrać próbki DNA od wszystkich mieszkańców, a z czasem także od przyjeżdżających turystów. Władze stworzą wielką bazę DNA i zajmą się wczesnym wykrywaniem i zwalczaniem chorób.

W emiracie Dubaj powstanie laboratorium genomowe w ramach projektu Dubaj 10X, który uruchomiono pod koniec lutego. Kolekcjonowaniem próbek DNA zajmie się urząd Dubai Health Authority. Geny mieszkańców i przyjezdnych będą analizowane z pomocą najnowocześniejszych technologii i sztucznej inteligencji.

Program ten będzie skupiał się wyłącznie na zdrowiu mieszkańców – przynajmniej tak mówi się oficjalnie. Rząd chce przewidywać przyszłe choroby i eliminować je jeszcze zanim dadzą o sobie znać. Mimo dobrych z pozoru intencji władz, wielu mieszkańców podchodzi do tego planu bardzo sceptycznie.

Projekt rządowy pozwoli przede wszystkich zaoszczędzić duże kwoty na leczeniu pacjentów i wynieść medycynę na jeszcze wyższy poziom, gdyż choroby we wczesnej fazie są łatwiejsze do usunięcia a terapie pochłaniają znacznie mniej pieniędzy. DNA wszystkich mieszkańców emiratu zostanie pobrane w ciągu 2 lat. Dubaj widzi w tym oszczędności, ale taka baza danych z pewnością zapewni władzy większą kontrolę nad populacją.

Autorstwo: John Moll
Ilustracja: qimono (CC0)
Na podstawie: KhaleejTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.