Druzgoczący raport ws. ośrodka deportacyjnego Heathrow

Opublikowano: 31.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 184

Imigranci są zbyt długo przetrzymywani w ośrodkach deportacyjnych – głosi najnowszy raport opublikowany przez Independent Monitoring Board, w którym przeanalizowana została sytuacja osób zamkniętych w Heathrow Immigration Removal Centre. Rekordziści spędzili w takich ośrodkach nawet… ponad 4 lata.

Sprawa ośrodków deportacyjnych, w których imigranci oczekują decyzji dotyczącej wydalenia ich z Wielkiej Brytanii, wraca jak bumerang i za każdym razem na światło dzienne wyciągane są nowe, niezbyt wygodne dla Home Office fakty. W najnowszym raporcie przygotowanym przez Independent Monitoring Board czytamy, że wielu imigrantów jest zdecydowanie zbyt długo trzymanych w Heathrow Immigration Removal Centre, co stanowi pogwałcenie ich podstawowych praw.

Jak informuje Independent Monitoring Board, wielu imigrantów pozostaje zamkniętych w Heathrow Immigration Removal Centre nawet kilka lat, mimo iż część z nich ostatecznie uzyskuje prawo pobytu na Wyspach. Home Office nie rozdziela tu imigrantów, którzy naruszyli przepisy prawa imigracyjnego od imigrantów, którzy popełnili przestępstwo, w związku z czym ci pierwsi są często narażeni na obcowanie z groźnymi kryminalistami i narażeni na przyjmowanie narkotyków. Co więcej, ośrodek w Heathrow był przewidziany do przetrzymywania imigrantów jedynie na krótki okres, dlatego większa ilość zatrzymanych oznacza ciągłe w nim problemy z czystością, ogrzewaniem i zablokowanymi toaletami.

„Wciąż jest zbyt wielu więźniów przetrzymywanych przez długi czas. Zatrzymanie kogoś w areszcie na lata jest… nieludzkie” – głosi raport. „Jeśli Home Office nie jest w stanie deportować zatrzymanego, ponieważ on nie może zostać odesłany do kraju ojczystego mimo ponawianych w tym celu prób, to jego pobyt w ośrodku nie powinien być wydłużany” – czytamy dalej w dokumencie.

Temat ośrodków deportacyjnych w UK był już podejmowany na łamach Polish Express wielokrotnie. W jednym z materiałów pokazaliśmy między innymi, jakie warunki panują wewnątrz ośrodka Harmondsworth, natomiast w innym przybliżyliśmy Wam historię 28-letniego Polaka, który nie wytrzymał presji i po spędzeniu w zamknięciu blisko roku popełnił samobójstwo.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o