Druga rocznica Konwoju Wolności w Ottawie

Opublikowano: 20.02.2024 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1268

W pobliżu drugiej rocznicy powołania się przez rząd federalny na Ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych setki ludzi zebrały się 17 lutego na Wzgórzu Parlamentarnym, aby uczcić pierwotny Konwój Wolności i niedawne zwycięstwo w Sądzie Federalnym.

„To jak powrót do domu. To wielkie spotkanie rodzinne” – powiedział Edward Vachon, który uczestniczył w pierwotnym proteście kierowców ciężarówek na początku 2022 roku. „Duch, który był tam dwa lata temu, nadal tu jest. Nadal mamy te same przekonania i nie poddajemy się”.

Po południu tłum wziął udział w marszu przez centrum Ottawy, który odbył się pod ścisłym nadzorem ottawskiej policji.

Bethan Nodwell, która pomagała organizować pierwotny Konwój Wolności, powiedziała, że ​​to wydarzenie „zmieniło bieg historii Kanady”. Powiedziała, że ​​wiele osób biorących udział w tym weekendowym wydarzeniu zostało „na zawsze zmienionych” przez konwój i nadal będzie się spotykać co roku, aby świętować „nową Kanadę, która narodziła się w 2022 roku”.

Wydarzenie to ma miejsce kilka tygodni po wielkim zwycięstwie protestujących z Konwoju Wolności. Sędzia Sądu Federalnego Richard Mosley orzekł, że zastosowanie przez rząd liberalny ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych „nie nosiło znamion racjonalności – uzasadnienia, przejrzystości i zrozumiałości – i nie było uzasadnione w świetle odpowiednich ograniczeń faktycznych i prawnych, które należało brać pod uwagę”.

Sędzia stwierdził, że powołanie się na akt narusza sekcję 2 lit. b) Karty Praw i Wolności, która dotyczy „wolności myśli, przekonań, opinii i wypowiedzi”, oraz sekcję 8, która dotyczy „prawa, aby zabezpieczyć się przed nieuzasadnionym przeszukaniem”.

Zamrożenie rachunków bankowych protestujących również nie było „uzasadnione” – stwierdził sędzia Mosley, ponieważ dyrektywa była zbyt obszerna i „dostępne były mniej niekorzystne opcje”.

Wicepremier Chrystia Freeland powiedziała, że ​​rząd złoży odwołanie od decyzji sędziego Mosleya, utrzymując, że decyzja o powołaniu się na ustawę została podjęta po „dokładnym namyśle” i „była rzeczą niezbędną”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Flibusta 20.02.2024 21:06

    Co się w tej Kanadzie dzieje? Czytam i czytam od kilku lat doniesienia z Kanady i dziwić się nie przestaję. Kto tam tak miesza? Czemu? No i…. w czyim interesie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.