Drony latały nad elektrowniami jądrowymi

Opublikowano: 21.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 745

Szwedzka policja i straż przybrzeżna prowadzą poszukiwania na wodach wokół sztokholmskich wysp, próbując ustalić, skąd pochodzą drony przelatujące nad tamtejszymi elektrowniami atomowymi.

W ostatnim takim przypadku, w poniedziałkową noc, takie urządzenie widziano nad elektrownią atomową Forsmark. Drony zauważono również nad dwiema innymi elektrowniami jądrowymi, w pobliżu kilku lotnisk i nad Pałacem Królewskim w Sztokholmie. Władze nie opublikowały jeszcze oficjalnej wersji o pochodzeniu dronów. Jednocześnie władze wysłały na wyspę Gotland dodatkowe jednostki wojskowe.

Władze poprosiły obywateli, jeśli mają informacje o pochodzeniu dronów, aby przekazywali policji wszystkie informacje. Szwedzka służba bezpieczeństwa Sapo powiedziała później, że drony mogą zostać wykorzystane do „uzyskania nieautoryzowanego dostępu do tajnych informacji”.

Naoczni świadkowie twierdzą, że drony były podobne do wojskowych i miały duże skrzydła. Sapo ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tej informacji.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.