Drastyczne podwyżki cen energii już w lipcu

Opublikowano: 11.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5347

Już w wakacje Polacy mogą spodziewać się drastycznego wzrostu cen energii elektrycznej. Podwyżki będą gigantyczne, a wynikają z zakończenia tarcz energetycznych. Rosnące ceny są następstwem zielonej polityki narzucanej przez Unię Europejską.

W 2019 roku po raz pierwszy wprowadzono tzw. tarcze energetyczne, czyli po prostu dopłaty do prądu. Koszty związane z emisją CO2, czyli systemem wprowadzonym pod pretekstem „walki z globalnym ociepleniem”, rosną jak szalone, a na końcu płacą zawsze obywatele.

Nawet jeśli nie bezpośrednio w rachunkach, to w innej formie. Ostatnio dopłaty finansowano z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a pieniądze tam nie wzięły się z sufitu, tylko wyciągnięto je z kieszeni Polaków w formie podatków i danin.

Obecne tarcze energetyczne obowiązują do końca czerwca 2024 roku. Po tym terminie ceny energii mają odzwierciedlać koszty produkcji i dystrybucji, w tym koszty uprawnień do emisji CO2. Koszty te będą rosły w kolejnych latach, co oznacza, że ceny energii również będą rosły.

Według prognoz ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych mogą wzrosnąć średnio o 40 proc. w drugiej połowie 2024 roku w porównaniu z pierwszą połową tego samego roku. Jednak w zależności od regionu, taryfy i zużycia energii, podwyżki mogą być znacznie wyższe. Niektóre gospodarstwa domowe mogą zapłacić nawet o 80 proc. więcej za prąd niż do tej pory.

W praktyce oznacza to, że rachunki dla przeciętnego gospodarstwa domowego za prąd mogą wzrosnąć nawet o 100 zł miesięcznie.

Podwyżki cen prądu będą dotykać nie tylko gospodarstw domowych, ale także przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które zużywają dużo energii i emitują dużo CO2. Dla nich koszty produkcji drastycznie wzrosną, co może zagrozić konkurencyjności i rentowności polskiego przemysłu. Finalnie więcej zapłacą konsumenci, bo produkt wytwarzany przez branże energochłonne będzie odpowiednio droższy. Możemy się spodziewać kolejnego mocnego wzrostu inflacji.

Podwyżki cen prądu w drugiej połowie 2024 roku są nieuniknione. Państwo zapowiada pomoc dla najuboższych i być może rodzin wielodzietnych, ale nie podaje szczegółów. Pewne jest jednak, że zielona polityka kosztuje nas wszystkich bardzo drogo i prowadzi do zubożenia. Wszystko w imię klimatu.

Będzie drożej, ale za to gorzej.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. Kazma 11.02.2024 13:30

  To tam pikuś. Jak polikwidują elektrownie węglowe, to dopiero będą podwyżki 5 razy albo lepiej i limitowane godziny, przykładowo latem godziny bez prądu, zimą może również. Powoli, powoli gadziny całkiem nas sterroryzują pod pretekstem ochrony klimatu jak tak będziemy się na wszystko godzić i pozwalać!

 2. pikpok 11.02.2024 14:46

  ,,T. Carlson: Kto wysadził Nord Stream?

  Władimir Putin: Wy, oczywiście. (Śmiech.)

  T. Carlson: Tego dnia byłem zajęty. Nie wysadziłem Nord Stream.

  Władimir Putin: Pan osobiście może mieć alibi, ale CIA [CIA] nie ma takiego alibi.

  T. Carlson: Czy ma pan dowody na to, że NATO lub CIA to zrobiły?

  W. Putin: Wie pan, nie będę wdawał się w szczegóły, ale w takich przypadkach zawsze mówi się: szukaj kogoś, kto jest zainteresowany. Ale w tym przypadku trzeba szukać nie tylko kogoś, kto jest zainteresowany, ale także kogoś, kto może to zrobić. Bo zainteresowanych może być wielu, ale nie każdy potrafi zejść na dno Bałtyku i dokonać tej eksplozji. Te dwa elementy muszą być ze sobą powiązane: kto jest zainteresowany i kto może.

  T. Carlson: Ale nie do końca rozumiem. To największy w historii akt terroryzmu przemysłowego, a ponadto największa emisja CO2 do atmosfery. Ale biorąc pod uwagę fakt, że Pan i wasze służby wywiadowcze macie dowody, dlaczego ich nie przedstawicie i nie wygracie tej wojny propagandowej?

  W. Putin: Bardzo trudno jest pokonać Stany Zjednoczone w wojnie propagandowej, ponieważ Stany Zjednoczone kontrolują wszystkie media światowe i bardzo wiele europejskich. Ostatecznym beneficjentem największych europejskich mediów są fundusze amerykańskie. Nie wiesz tego? Dlatego można zaangażować się w tę pracę, ale jest ona, jak mówią, droższa dla ciebie. Możemy po prostu ujawnić nasze źródła informacji, ale nie osiągniemy rezultatów. Dla całego świata jest już jasne, co się stało i nawet amerykańscy analitycy mówią o tym bezpośrednio. Prawda.

  T. Carlson: Tak, ale pytanie brzmi – Pan pracował w Niemczech, to jest powszechnie znane, a Niemcy doskonale rozumieją, że zrobili to ich partnerzy z NATO, oczywiście, zadało to cios niemieckiej gospodarce – dlaczego więc Niemcy milczą? To mnie zastanawia: dlaczego Niemcy nic nie powiedzieli w tej sprawie?

  Władimir Putin: Mnie też to dziwi. Ale dzisiejsi niemieccy przywódcy nie kierują się interesami narodowymi, ale interesami kolektywnego Zachodu, bo inaczej trudno wytłumaczyć logikę ich działań lub bierności. Przecież nie chodzi tylko o Nord Stream 1, który został wysadzony w powietrze. Nord Stream 2 został uszkodzony, ale jedna rura żyje i ma się dobrze i może dostarczać gaz do Europy, ale Niemcy jej nie otwierają. Jesteśmy gotowi, proszę.

  Jest jeszcze jedna trasa przez Polskę, Jamał – Europa się nazywa, można też przeprowadzić duży przepływ. Polska ją zamknęła, ale Polska wykorzystuje Niemców, otrzymując pieniądze z funduszy paneuropejskich, a głównym darczyńcą tych paneuropejskich funduszy są Niemcy. Niemcy karmią Polskę w pewnym stopniu zasilają . A ta zamknęła drogę do Niemiec. Po co? Nie rozumiem.

  Ukraina, której Niemcy dostarczają broń i dają pieniądze. Drugim po Stanach Zjednoczonych sponsorem pomocy finansowej dla Ukrainy są Niemcy. Przez terytorium Ukrainy przebiegają dwie trasy gazowe. Wybrali jedną drogę i po prostu ją zamknęli, Ukraińcy. Otwórzcie drugą trasę, i proszę, otrzymujcie gaz z Rosji. Nie otwierają się.

  Dlaczego Niemcy nie powiedzą: „Słuchajcie, chłopaki, dajemy wam pieniądze i broń. Odkręćcie zawór, proszę, niech gaz z Rosji popłynie dla nas. W Europie kupujemy gaz skroplony po zawyżonych cenach, co obniża poziom naszej konkurencyjności i całej gospodarki do zera. Czy chcecie, żebyśmy dawali wam pieniądze? Pozwólcie nam normalnie istnieć, niech nasza gospodarka zarabia, my wam stamtąd dajemy pieniądze.” Nie, oni tego nie robią. Dlaczego? Niech pan ich zapyta. (Puka w stół.) To, co jest tutaj, i to, co siedzi w ich głowach, to jedno i to samo ( chodzi chyba o pusty dźwięk ? – PZ). Ludzie tam są bardzo niekompetentni.”
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2024/02/10/wywiad-t-carlsona-z-w-putinem/#comments

 3. rozrabiaka 11.02.2024 14:54

  Pikpok dobry fragment wyrwałeś

 4. rozrabiaka 11.02.2024 14:58

  “Pewne jest jednak, że zielona polityka kosztuje nas wszystkich bardzo drogo i prowadzi do zubożenia. Wszystko w imię klimatu” kupowanie czołgów a oddawanie swoich to też w imie klimatu? Kupowanie gazu u pośredników zamiast bezposrednio to też w imię klimaty? Jest grupa co to łyknie- ma swoją niewielką reprezentację w sejmie

 5. emigrant001 11.02.2024 18:30

  Mam nadzieję, że od lipca liczba zwolenników pozostania Polski w EU spadnie do zera:) Bo ile można z ludzi robić idiotów, że walka z klimatem ma jaki sens poza drenowaniem potrtfeli podatników. Tym razem polskich podatników:)

 6. niecowiedzacy 11.02.2024 18:34

  Ale za to będziemy bezpieczniejsi i lepiej chronieni od Rosji bo pod własnym parasolem atomowym a to piekielnie dużo kosztuje. USA są gotowe sprzedać nam kilka bomb jądrowych, więc stoi przed nami wielka szansa że się usmażymy w piekielnym ogniu. No i jeszcze 163 elektrownie atomowe. Piękana perspektywa. Więc się nie pultajcie, tylko na bombki zbierajcie.

 7. Katarzyna TG 11.02.2024 19:43

  Jak bombki to tylko atomowe, jak kiedyś w kabaretach bywało. Bo Polska to kabaret tylko coraz mniej śmieszny.

 8. akami 13.02.2024 09:45

  To nie jest walka z globalnym ociepleniem. To jest walka z ludzmi pod pretekstem czegoś co nie występuje. 0,08% CO2 ma rzekomo ocieplać klimat? Akwaryści dodają CO2 do wody aby rosliny rosły bujniej. Większa ilość CO2 jest automatycznie pochłaniana przez biosferę w fotosyntezie. W zasadzie powinniśmy sie modlić by udział CO2 był większy tak by produkcja żywności i tlenu była większa. Zatem nie ma zjawiska problemu CO2. Jest problem tylko toksycznych zanieczyszczeń.
  Unia Europejska odpowiada za produkcje 10% światowego CO2. Zatem jak to miałoby zmienić klimat i uratowac go gdy masy powietrza przemieszczają się globalnie. Oczywisty absurd. Celem jest zniszczenie społeczeństwa z zamożną klasa średnia, która zagraża korporacjom szydo chazarskim, które kontroluja podaz pieni,adza i przejmują dodrukiem wszystko co pozwoli im zmonopolizowac rynek i finalnie wyeliminowac wysokimi kosztami, podatkami, danianmi i zakazami konkurencję nie korporacyjną. Przykłądem w Polsce jest szydo chazarski fundusz cv coś tam, własciciel sieci sklepów niby osiedlowych “Zydka”. Żydlka opanowała rynbek małych sklepów, ponieważ małe sklepy poprzez wysokie koszty i zamykanie rynku hurtowego niezaleznych dostawców maja droższe produkty i koszty.
  Żydka tymczasem jako chazarska korporacja, której właścicielem jest fundusz chazarski, którego włałscicielem jest chazarski bank ma za plecami nieograniczone mozliwości finansowe. To dlatego sieć Żydka i Biednaronka nie musza gasić świateł w niedziele w swoich sklepach, jarzą się jak choinki. To dlatego sieć lydla dostała onegdaj 900mln euro na rozwój sieci sprzedaży w Polsce. Wydrukowane puste pieniądze. Ty muszisz je wypracowac, bo bogactwo bierze się z pracy. Szydo chazarskie korporacje drukują na swoich serwerach miliardy i kupują to co ma im zagwarantowac monopol i finalnie system komunizmu korporacyjnego. gdzie nie ma być własności prywatnej, tylko dla usłużnej elity i elita elit, modyfikowana genetycznie, czego przykładem jest laboratoryjna hybryda jaka wychowuje obecnie paris hilton, gwiazda porno z YT i córka właśccieli hoteli. WYchowuje dziecko, które jest hybrydą człowieka i czegoś tam jeszcze nieludzkiego, w każdym razie z większym mózgiem, co z dumą podkresla ta gwiazda porno z USA.

 9. Katarzyna TG 13.02.2024 10:56

  akami, ludzie dobrowolnie z własnej woli nie przyjmą CBDC z geofencingiem i expiry date, kredytu węglowego i społecznego więc .. trzeba ich trochę docisnąć butem do gleby. Wycinanie klasy średniej trwa od wielu wielu lat, ostatnio mocno przyspieszyło. Co do CO2 motywy są dwa: finansowy (podatki) i ideologiczny (kontrola). To wszystko.

 10. Foxi 13.02.2024 11:00

  To co mają u nas budować, to nie będą żadne “elektrownie” tylko spalarnie zubożonego plutonu. Trochę prądu zrobią przy okazji wypalania odpadów atomowych pochodzących z prawdziwych elektrowni. Normalni dziennikarze już to w zeszłym roku ujawnili. I nic. Wygląda na to że społeczeństwo nadal nic nie rozumie i nic nie wie! Albo ma na to XD. Kołtuny Polskie przyjęli eksperymentalny preparat, to i przyjmą eksperymentalne spalarnie śmieci atomowych.

 11. Kazma 13.02.2024 16:41

  Katarzyna, zapomniałaś o jednym potężnym motywie tych gadzin: o globalnej depopulacji, czyli wymordowywaniu miliardów ludzi. Wszystko oczywiście jest ze sobą powiązane, ale dla niektórych multi miliarderów i innych psychopatów wymordowanie kilku miliardów ludzi jest szczytem ich marzeń, bo im już nie chodzi ani o kasę ani o władzę, które mają już od dawna.

 12. Katarzyna TG 13.02.2024 20:51

  Kazma, droga do tego wiedzie przez globalną kontrolę, ukraińcy już mają swoją aplikację rządową Diaa gdzie droga do świadczeń socjalnych wiedzie przez bycie “dobrym obywatelem”. Eurokołchoz też taką planuje.

  A co do motywacji – ponoć ich motywacja jest taka: uważają że my, żyjąc od 1-go do 1-go, przejadamy nadmiernie IM zasoby ICH Ziemi. Dlatego powstał Klub Rzymski i odpowiednia ideologia którą dziś już widzimy w zasadzie wszędzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.