Dramatyczna sytuacja w Jemenie

Opublikowano: 18.12.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 301

Raport Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) jest bardzo niepokojący. Wojna w Jemenie dotyka głównie mieszkańców tego kraju, a zwłaszcza dzieci. UNICEF ostrzega, że niemal 2,2 miliona dzieci jest niedożywionych a sytuacja pogarsza się z każdym miesiącem.

Należąca do ONZ organizacja humanitarna twierdzi, że około 1,7 miliona dzieci cierpi na umiarkowane niedożywienie, a ponad 460 tysięcy dzieci jest poważnie niedożywionych. Średnio co 10 minut, w Jemenie umiera jedno dziecko – z powodu głodu lub choroby. Statystyki te wzrosły niemal o 200% w ciągu dwóch lat.

Sytuacja jest najpoważniejsza w zachodniej części kraju, gdzie toczą się działania zbrojne. Wojna utrudnia dostęp do ludzi, którzy potrzebują podstawowych artykułów spożywczych, lekarstw i produktów sanitarnych.

W Jemenie, najbiedniejszym państwie na Bliskim Wschodzie, niedożywienie jest stałym problemem i wciąż narasta. Stan zdrowia dzieci jest na ogół katastrofalny – ponad 2/3 populacji nie ma dostępu do opieki medycznej. Ponad połowa placówek medycznych nie funkcjonuje a wielu lekarzy nie otrzymuje wynagrodzeń od miesięcy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: UNICEF.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Tych bajecznie bogatych to wogóle nie interesuje.