Dr Martyka skarży dr Grzesiowskiego za pomówienie

Opublikowano: 13.03.2023 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3441

Doktor Zbigniew Martyka, któremu sąd lekarski odebrał na rok uprawnienia lekarskie za krytykowanie polityki pandemicznej rządu, poinformował na „Facebooku”, że złożył akt oskarżenia przeciwko doktorowi Pawłowi Grzesiowskiemu do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów.

Dr Paweł Grzesiowski jest pediatrą, który w czasach pandemii mocno wspierał obostrzenia pandemiczne, a nawet deklarował, że nosi maseczkę w swoim domu. Sąd lekarski powołał go na biegłego ws. dyscyplinarnej przeciwko dr. Martyce, który podważał zasadność obostrzeń. Z czasem okazało się, że miał rację, lecz mimo to sąd po zapoznaniu się z opinią dr. Grzesiowskiego, postanowił go ukarać za szerzone publicznie poglądy.

Dr Grzesiowski w 2017 roku przegrał w sądzie z Justyną Sochą ze Stowarzyszenia „Stop NOP”. Założył jej sprawę karną za petycję „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej”, w której m.in. zwrócono uwagę na konieczność wyjaśnienia źródeł finansowania Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń założonej przez pediatrę Grzesiowskiego. Sąd umorzył sprawę i kazał skarżącemu pokryć koszta sądowe, ponieważ nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego.

Obecny pozew dotyczy pomawiania dr. Martyki przez dr. Grzesiowskiego w programie Onet Wnet.

„Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa został złożony zapowiadany akt oskarżenia przeciw dr Pawłowi Grzesiowskiemu” – napisał na „Facebooku” dr Zbigniew Martyka. „Pan doktor teraz będzie musiał przed sądem udowodnić, iż podważałem podstawową wiedzę medyczną oraz zaprzeczałem oczywistym metodom zapobiegania chorobom zakaźnym. Przed sądem karnym nie wystarczy jedynie opinia pana pediatry, aby zdyskredytować wypowiedzi zakaźnika z wieloletnim doświadczeniem, które w każdym przypadku poparte były konkretnymi badaniami naukowymi” – dodał. „To kolejny krok, aby osoby odpowiedzialne za tragiczne wydarzenia minionych trzech lat poniosły odpowiedzialność karną”.

Dr n. med. Zbigniew Martyka jest internistą i specjalistą chorób zakaźnych. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Przez kilka lat pracował jako lekarz w jednostkach wojskowych, m.in. w Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Krynicy, uzyskując specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych. Później pracował w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, wciąż doskonaląc swój medyczny fach i zdobywając w końcu tytuł doktora nauk medycznych. Obecnie jest ordynatorem oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Posiada więc doświadczenie epidemiczne o wiele większe od dr. Pawła Grzesiowskiego. Samo powołanie covidianina, o jednoznacznych poglądach propandemicznych i niejasnych powiązaniach jego fundacji z koncernami farmaceutycznymi, na biegłego ws. krytyki działań pandemicznych jest wielkim skandalem i może świadczyć o „ustawieniu” procesu.

Za dr. Zbigniewa Martykę trzymajmy kciuki!

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Tarnogorski.info
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.