Dowódca niemieckiej marynarki rezygnuje po chwaleniu Putina

Opublikowano: 23.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1006

Niemieckie media obiegło nagranie z udziałem dowódcy tamtejszej marynarki wojennej. Wiceadmirał Kay-Achim Schönbach mówił na nim, że rosyjski prezydent Władimir Putin zasługuje na szacunek, a sama Rosja jest potrzebna do walki przeciwko Chińskiej Republice Ludowej. Ostatecznie wojskowy musiał zrezygnować ze swojego stanowiska.

Schönbach wziął udział w dyskusji odbywającej się w Indiach. Powiedział w jej trakcie, że „to, czego on (Putin) chce naprawdę, to szacunek. Mój Boże, obdarzenie kogoś szacunkiem mało kosztuje, a nawet nic… Można łatwo dać mu szacunek, którego żąda i zapewne na który również zasługuje”. Z tego powodu niemiecki dowódca nie wierzył w możliwość rzeczywistej inwazji Rosji na Ukrainę.

Dowódca niemieckiej marynarki wojennej nie negował jednocześnie samej konieczności zajęcia się ostatnimi działaniami strony rosyjskiej. Stwierdził jednak, że Półwysep Krymski nigdy nie będzie już częścią ukraińskiego terytorium. Sama Rosja dla wiceadmirała nie jest zresztą wrogiem samym w sobie, bo będzie potrzebna do przeciwstawienia się rosnącej potędze Chin.

Słowa Schönbacha spotkały się ze zdecydowaną reakcją Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy. Wezwało ono do siebie niemiecką ambasador w Kijowie, Ankę Feldhusen. W przekazanym jej stanowisku zaprotestowano przeciwko podobnym wypowiedziom, uznając je za niedopuszczalne. Dodatkowo Ukraińcy skrytykowali nieprzekazanie im pomocy wojskowej przez Niemcy.

Skandal związany ze słowami dowódcy niemieckiej marynarki wojennej spowodował jego rezygnację z funkcji. Schönbach podał się do dymisji, ponieważ nie chciał, aby jego „bezmyślne oświadczenia” rzutowały na wizerunek jego służby. Rezygnacja wojskowego została przyjęta przez minister obrony Christine Lambrecht.

Na podstawie: Tagesschau.de, PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 23.01.2022 19:19

    jedyny kraj ktory poprzez antypolskie, antyeuropejskie interesy z ruskami nie potrafi sie opowiedziec po jedynej slusznej stronie zeby te interesy nie spalily na panewce 🙁
    zaplaca za to? czy wkoncu ten kraj, ten narod zaplaci za zlo jakie wyrzadzil, i dalej …?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.